VIDEO Barcelona zlikvidovala Real Madrid 5:0!

El Clásico: Gólová radosť Pedra a Villu, smutný PepeEl Clásico: Gólová radosť Pedra a Villu, smutný Pepe Zdroj: SITA

BARCELONA - Futbalisti Barcelony vyhrali v 161. prestížnom zápase "El Clásico" na domácej pôde na štadióne Nou Camp nad Realom Madrid vysoko 5:0.

Katalánsky veľkoklub pripravil trénerovi hostí Josemu Mourinhovi prvú prehru na lavičke bieleho baletu a revanšoval sa mu aj za vyradenie v semifinále uplynulého vydania Ligy majstrov, keď na úkor Barcelony doviedol Portugalčan do finále a neskôr aj k titulu Inter Miláno. "Blaugranas“ zvíťazili v ostatných piatich vzájomných dueloch, z toho štyrikrát neinkasovali. Zaujímavosťou je, že Barcelona v pondelok oslavovala 111. výročie svojho založenia.

Barcelona na Nou Campe od úvodných minút ovládla hru a prvú nebezpečnú šancu mal už v tretej minúte Lionel Messi. Skóre duelu otvoril v 10. minúte Xavi, druhý gól pridal o osem minút Pedro. V druhom polčase pridal dva góly v rozpätí troch minút kanonier David Villa. Bodku za mimoriadnym zápasom dal v nadstavenom čase Jeffren. Záver duelu nezvládol Sergio Ramos, ktorý po faule na Messiho a inzultácii Puyola dostal červenú kartu.

Barcelona - Real Madrid 5:0 (2:0)

Góly: 55. a 58. D. Villa, 10. Xavi, 18. Pedro, 90.+ Jeffrén, ČK: 90.+ Sergio Ramos (Real), 98 772 divákov (vypredané)

Barcelona: Víctor Valdés - Dani Alves, Piqué, Puyol, Abidal - Xavi (87. S. Keita), Busquets, Iniesta - D. Villa (76. Krkič), Messi, Pedro (87. Jeffrén)

Real Madrid: Casillas - Sergio Ramos, Pepe, Ricardo Carvalho, Marcelo (60. Arbeloa) - Khedira, Xabi Alonso - Di María, Őzil (46. Lassana Diarra), Cristiano Ronaldo - Benzema

• Zdroj: SITA, TASR, športky, goalsarena