VIDEO Poprad si poradil s Trenčínom, tri body Bartečka

Bartečko a ŠkoviraBartečko a Škovira Zdroj: TASR

POPRAD - Hostia z Trenčína plným nasadením a aktívnym forčekingom narúšali akcie domácich, ktorí sa dlho nevedeli dostať do tempa. Pokusy Nagya, Svitanu a na druhej strane Pardavého boli síce z kategórie nebezpečnejších, ale gólmani si s nimi poradili. Najväčšiu šancu úvodnej časti spálil v 12. min Ďuriš, z ktorého strelou mal Melicherčík problémy.

V 24. min sa hostia dopustili dvoch nedovolených zákrokov, čím ponúkli domácim dvojminútovú výhodu presilovky o dvoch hráčov. Tí ňou nepohrdli a zakrátko ju premenili na dva góly v Kováčovej sieti. Najskôr po dokonalom vyšachovaní zavesil Bartečko a o 40 sekúnd nato si Kroták položil Kováča, obišiel bránku a efektne zakončil - 2:0. Tréner Gregor si ihneď nato vyžiadal oddychový čas. Hoci ďalšie minúty patrili Popradčanom, ktorí mohli streliť aj tretí gól, v 31. min zahrmelo na druhej strane. Protiútok Trenčína zakončil presnou strelou Ďuriš a znížil na rozdiel gólu. V závere tretiny "kamzíci" zovreli hostí pred svojim brankárom a v 40. min zabezpečil Škovira gólom do šatne domácim opäť dvojgólový náskok.

Záverečná tretina až takmer do konca zmenu v skóre nepriniesla. Spestrila ju iba séria vylúčení a pästný súboj medzi Nagyom a Tomkom, ktorý tiež potvrdil popradskú dominantnosť. V záverečnej power-play spečatil domáci triumf gólom Bartečko.

HK Poprad - Dukla Trenčín 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
Góly: 25. Bartečko (Škovira, R. Suchý), 25. A. Kroták (Kmiť, Kledrowetz), 40. Škovira (Bartečko), 60. Bartečko (Škovira, Lundberg) - 31. O. Ďuriš (M. Filo, Koložváry)
Vylúčení: 7:7 na 2 min, navyše: L. Nagy na 5 min za údery - S. Tomko na 5 min za údery, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý - Horínek, J. Jankovič, 2856 divákov

Poprad: Melicherčík - J. Kasík, R. Suchý, Nádašdi, Kledrowetz, Jasečko, D. Brejčák, J. Brejčák - Škovira, Lundberg, Bartečko - L. Nagy, Kmiť, A. Kroták - P. Svitana, Klouda, A. Lapšanský - Paločko, Mlynarovič, Takáč
Trenčín: V. Kováč - Sekeráš, E. Bednár, M. Hruška, Bolf, S. Tomko, Trefný, Fatyka - Pardavý, Ölvecký, T. Melichárek - Gašparovič, Jánoš, R. Tvrdoň - M. Filo, O. Ďuriš, Koložváry - Palák, P. Kopecký, Jarábek

Ján Jaško, tréner Popradu: "V prvej tretine sme sa veľmi ťažko predierali cez pozornú defenzívu súpera. Presilovky v druhej tretine nám vliali novú energiu. Rozhodujúcim momentom bol tretí gól do šatne, ktorým sme sa ukľudnili."

Dušan Gregor, tréner Trenčína: "Napriek prehre sme neodohrali zlý zápas. V prvej tretine sme mali dve gólové príležitosti a keby sme dali gól, zápas sa mohol vyvíjať úplne ináč. V druhej tretine sme urobili dva zbytočné fauly, v oslabení sme dostali dva góly a bolo po zápase. Po kontaktnom góle sme urobili neuveriteľnú individuálnu chybu a dostali sme na 3:1. Zaslúžili sme si siahať po bodíku."

• Zdroj: TASR, SITA, huste.tv