VIDEO Žilina doma tesne podľahla majstrovi z Košíc

Radosť košických hokejistovRadosť košických hokejistov Zdroj: SITA

ŽILINA - V zápase predposledného tímu s lídrom aktuálnej tabuľky sa od úvodných minút hral zvláštny hokej, ktorý príliš divákov nenadchol. V 7. min využili hostia pri vylúčení domáceho Heša po 71 sekundách početnú prevahu, keď strelu Tabačeka tečoval Homer za Lipovského chrbát. Následné ďalšie presilovky domácich i hostí zostali v tejto časti nevyužité.

Košičania mali raketový nástup do druhej tretiny, keď najskôr v 22. min Andrašovský tečoval Šterbákovu prihrávku do Lipovského bránky a o minútu neskôr sa presadil Haščák, ktorý tretím gólom poslal Lipovského z bránky. Nahradil ho Marek Laco. Žilinčania odpovedali v 32. min gólom Heša, ktorý zaznamenal prvý presný zásah v žilinskom drese. V poslednej minúte druhého dejstva znížil prvý útok domácich po spolupráci Hreus, Kokavec, Nemec na rozdiel gólu - 2:3.

V poslednej tretine Žilinčania mali snahu minimálne o vyrovnanie. V 47. min sa však neujala pekná strela Smotrilu. Potom prišli k slovu hostia, ktorí zásluhou Draveckého, Bartoša a Haščáka mohli zvýšiť svoje vedenie, ale Marek Laco si udržal čisté konto a stav sa nemenil. Košice si napokon pripísali na svoje konto desiate víťazstvo v rade, kým Žilina už šesťkrát po sebe nevyhrala.

MsHK DOXXbet Žilina - HC Košice 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)
Góly: 32. Heš (Petruška), 40. V. Nemec (M. Kokavec, Hreus) - 7. Homer (J. Tabaček, Michel Miklík), 22. Andrašovský (M. Šterbák, Martin Frolík), 23. Marcel Haščák (Andrašovský, Martin Frolík)
Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko - Snášel, Valach, 1113 divákov

Žilina: Lipovský (24. M. Laco) - Krčula, Dlouhý, Ďurkech, Heš, D. Devečka, Rúfus - V. Nemec, Hreus, M. Kokavec - Petruška, Horský, Smotrila - T. Oravec, T. Troliga, Stupka - Drevenák, Valášek, Hajnik
Košice: J. Hudáček - Homer, J. Tabaček, Michal Grman, M. Šterbák, Šeda, Deyl - Vorel, Kristek, Michel Miklík - P. Bartoš, Jenčík, Dravecký - Andrašovský, Martin Frolík, Marcel Haščák - Huba, M. Baláž, Matúš Chovan

Róbert Rehák (asistent trénera Žiliny): "Na zápas sme sa dobre pripravovali, boli sme si vedomí sily Košíc a v kútiku duše sme počítali aspoň so ziskom jedného bodu. Som rád, že ani za stavu 0:3 sa hráči nevzdávali, dokázali skorigovať výsledok a s kúskom šťastia sa nám mohlo podariť aj vyrovnať. Tento zápas je pre náš mladý tím ponaučením, myslím to v dobrom slova zmysle."

Rostislav Čada (tréner Košíc): "Po troch domácich víťazstvách sme chceli zabodovať aj v Žiline. Mali sme dobrý vstup do prvej aj druhej tretiny, keď sme sa presadili strelecky. Zaváhaním a následným vylúčením v druhej tretine sme dostali domácich do zápasu. V poslednej časti sme výsledok nielen že udržali, ale mohli sme vsietiť aj nejaký ten gól navyše."

• Zdroj: SITA, huste.tv