Fanúšikovia Brna ovládli Prahu, pomohli tímu k výhre

PRAHA - Viac fanúšikov, ako chodí do domovského Ronda, prišlo podporiť hokejistov Komety Brno do pražskej O2 arény. Kapacita arény v hlavnom meste je totiž výrazne vyššia ako haly v Brne, a tak sa na výlet do hlavného mesta mohlo vydať viac divákov, ktorí držia palce modro-bielym farbám. Zápas 26. kola sledovala najvyššia návšteva sezóny - 12.251 divákov.

"V takejto atmosfére sa hrá výborne, či už ste domáci alebo hostia," uznal po zápase útočník Slavie Tomáš Pospíšil, ktorý prišiel do Prahy z Brna. V hľadisku arény sledovalo zápas odhadom 8500 priaznivcov Kométy.

Hoci takmer počas celého zápasu vytvárali výbornú kulisu, postarali sa aj o niekoľko mínusov. Úvodné buly bolo vhodené o desať minút neskôr oproti plánu. Presne tak dlho totiž trvalo odpratávanie konfiet, ktorými fanúšikovia hostí zasypali ľad.

"No, tak budú neskôr doma. Nedá sa s tým nič robiť," glosoval meškanie slávistický kapitán Petr Kadlec. "Tak si zahádzali. Mne osobne toto nevadí. Ani som to veľmi nevnímal," pousmial sa.

Fanúšikovia Brna vytvorili počas zápasu atmosféru podobnú tej v Ronde. Sám klub na svojich webových stránkach písal o zápase so Slaviou ako o "šiestom domácom zápase v rade". Slávistický kotol sa v záplave modrobielych strácal, a keď ich komentátor v hale na konci vyzval, aby zostali vo svojom sektore až kým hostia opustia arénu, len potvrdil, kto bol v utorok O2 aréne viac doma.

"Konkrétne pokriky ani veľmi nevnímate," popisoval Pospíšil, ako sa ako bývalý hráč Kométy cítil v drese Slavie na ľade. "Je jedno, či má väčšinu fanúšikov súper. Hlavne, že je plná hala. Možno im fanúšikovia trochu pomohli, ale to vyrovnanie Brna v závere bola len čisto naša chyba," povedal Pospíšil.

Fanúšikov Brna ešte pred zápasom nahnevalo slávistické vedenia, ktoré na zápas výrazne zdraželo lístky. "Jazdím na každý zápas vonku a toto som ešte nezažil. Príde mi to sprosté," nedával si servítky pred ústa jeden z nich.

Záver zápasu poznamenal incident v brnenskom sektore, kde niekto zapálil dymovnicu, a tiež niekoľko potýčok medzi domácimi a hosťujúcimi fanúšikmi.

Hokejisti Komety Brno napokon vyhrali 4:3 v predĺžení. Zápas rozhodol v 63. minúte bývalý hráč Slavie Radek Dlouhý. Moravský tím tak na tretí pokus uspel v O2 aréne, v predošlej sezóne tam dvakrát prehral.

"Chceme divákom, ktorí nás prišli v takom počte podporiť, poďakovať. Vyhrali sme pre nich," povedal Dlouhý po zápase. Presný zásah však bol pre neho sladký aj inak. Dlouhý je totiž odchovancom Slavie a s klubom v roku 2003 oslavoval zisk historicky prvého majstrovského titulu. "Určite to bolo sladké. Vyrastal som tu," pousmial sa Dlouhý, ktorý zo Slavie odišiel pred troma rokmi.

Po zápase si tak hráči Komety mohli užiť dlhú ďakovačku s divákmi. "Bolo to nadštandardne dlhé, pretože sme chceli ľuďom poďakovať. Bolo to pre nich," dodal Dlouhý.