VIDEO Hamšík rozhodol o výhre Neapola v Janove

Marek Hamšík strieľa jediný gól zápasuMarek Hamšík strieľa jediný gól zápasu Zdroj: www.sscnapoli.it

RÍM - Slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík rozhodol o víťazstve Neapola nad FC Janov, SSC triumfoval najtesnejším pomerom 1:0. Stredopoliar strelil rozhodujúci gól duelu 16. kola v 25. minúte, v 84. minúte ho vystriedal Sosa.

Hostia víťazstvo udržali, hoci v závere dohrávali bez vylúčeného Pazienzu. V tabuľke sa Neapol vyšvihol na 2. priečku.

Futbalisti Palerma zvíťazili nad Parmou 3:1 a upevnili si piatu pozíciu v tabuľke. Domáci dokázali triumfovať aj napriek tomu, že prehrávali od 7. min. V druhom polčase sa klub zo Sicílie však prebudil a tromi gólmi napokon otočil vývoj zápasu.

Udinese triumfovalo na domácom trávniku nad Fiorentinou 2:1. Víťazný gól domácich strelil taliansky kanonier Antonio Di Natale.

Palermo - AC Parma 3:1 (0:1)
Góly: 51. Pinilla, 61. Miccoli, 89. Zaccardo (vl. gól) - 7. Lucarelli, 24 000 divákov

Udinese - AFC Fiorentina 2:1 (0:1)

Góly: 63. Armero, 80. Di Natale - 31. Santana, divákov

FC Janov - SSC Neapol 0:1 (0:1)
Gól: 25. HAMŠÍK, ČK: 85. Pazienza (Neapol)