VIDEO Simulanti víkendu: Diarra a Boussoufa

Lassana DiarraLassana Diarra Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbal je stále rýchlejší a rozhodcovia na všetko nestačia. Ozývajú sa hlasy, ktoré žiadajú zaviesť moderné technológie a dva víkendové súboje z belgickej a španielskej ligy im dávajú za pravdu. Aspoň sčasti by sa tak mohli odstrániť množiace sa sporné situácie, vrátane hereckých výkonov niektorých hráčov.

Simulovanie je totiž populárne už roky a hráči sú stále prefíkanejší. Svojim teatrálnymi pádmi sa snažia pre svoj tím vybojovať výhodný priamy kop, penaltu či vylúčenie súpera.

Počas uplynulého víkendu tradične zaujalo viacero adeptov. Svojich pár minút slávy si chcel zrejme užiť stredopoliar Realu Madrid Lassana Diarra. V 35. minúte zápasu so Zaragozou za stavu 1:0 pre kráľovský klub pekne prenikol do šestnástky, lenže namiesto zakončenia alebo presnej prihrávky sa nechal "sfaulovať zemskou príťažlivosťou" a dožadoval sa pokutového kopu. Rozhodca bol však veľmi blízko a všetko dobre videl. Paradoxom je, že Francúz napokon nedostal ani žltú kartu.

Podobná situácia, aj keď s iným koncom sa udiala aj v Belgicku. Zápas Anderlechtu s Lokerenom sa skončil bezgólovou remízou, pričom hostia museli od 28. minúty dohrávať iba s deviatimi hráčmi v poli. Vylúčený bol totiž Koen Persoons, ktorého "poslal predčasne pod sprchy" domáci stredopoliar Mbark Boussoufa. Ten sa už-už dostával do vynikajúcej šance, ale v poslednom momente si to rozmyslel a namiesto zakončenia si jednou nohou zakopol o druhú a hodil sa na zem. Na prvý pohľad to síce vyzeralo ako faul, ale spomalený záber ukázal, že marocký futbalista padol vlastnou vinou a červená karta pre Persoonsa bola zlým rozhodnutím.