VIDEO Postup PAOK Solún, remíza Sparty s CSKA Moskva

Stefanos Athanasiadis a Tomislav BarbaricStefanos Athanasiadis a Tomislav Barbaric Zdroj: SITA

BRATISLAVA - V poslednom 6. kole skupinovej fázy Európskej vo futbale sa v stredu a vo štvrtok hrá o šesť zostávajúcich miesteniek v jarnom šestnásťfinále.

Prvú získal v D-skupine grécky klub PAOK Solún, ktorý vyhral na pôde chorvátskeho šampióna Dinama Záhreb 1:0 a ako druhý postupujúci sa pripojil k španielskemu Villarrealu. Dinamo potrebovalo na štadióne Maksimir súpera bezpodmienečne zdolať, aby sa pred neho predralo na druhú priečku, lenže hrobárom ich nádejí bol v 60. minúte Salpingidis, ktorého gól znamenal, že Dinamo sa so súťažou lúči.

V F-skupine boli karty rozdané už pred stredajšími zápasmi 6. kola - ďalej idú z 1. miesta CSKA Moskva a z druhého Sparta Praha. Na Letnej tak išlo vo vzájomnom súboji "len" o prestíž a body do koeficientu. "Rudí" v základnej zostave so slovenským reprezentantom Jurajom Kuckom remizovali s ruským favoritom 1:1, keď na gól Dzagojeva odpovedal ešte do prestávky Kadlec. CSKA tak prišiel o stopercentnú bilanciu v skupinovej fáze, keď predtým vyhral všetkých päť zápasov.

V E-skupine BATE Borisov prehral s Alkmaarom 0:3, takže z 1. miesta po bezgólovej remíze s Tiraspoľom ide ďalej Dynamo Kyjev, Bielorusi obsadili druhú priečku.

D-skupina:

Dinamo Záhreb - PAOK Solún 0:1 (0:0)
Gól: 60. Salpingidis. Rozhodoval: Clattenburg (Angl.)

FC Bruggy - FC Villarreal 1:2 (1:2)
Góly: 28. Kouemaha - 30., 34. Rossi (druhý z 11 m). Rozhodoval: Mažič (Srb.)

1. FC Villarreal 6 4 0 2 8:5 12
2. PAOK Solún 6 3 2 1 5:3 11
3. Dinamo Záhreb 6 2 1 3 4:5 7
4. FC Bruggy 6 0 3 3 4:8 3

E-skupina:

AZ Alkmaar - BATE Borisov 3:0 (1:0)
Góly: 6., 84. Sigthorsson, 86. Maher. Rozhodoval: Deaconu (Rum.)

F-skupina:

FC Lausanne-Sport - US Palermo 0:1 (0:0)
Gól: 84. Munoz. Rozhodoval: Genov (Bul.)

Sparta Praha - CSKA Moskva 1:1 (1:1)
Góly: 44. Kadlec - 15. Dzagojev. Rozhodoval: Ingvarsson (Švéd.)
/J. Kucka hral do 83. minúty, M. Lačný (obaja Sparta) sedel na lavičke náhradníkov/

1. CSKA Moskva 6 5 1 0 18:3 16
2. Sparta Praha 6 2 3 1 12:12 9
3. US Palermo 6 2 1 3 7:11 7
4. Lausanne-Sport 6 0 1 5 5:16 1

• Zdroj: TASR, youtube, footyroom.com