VIDEO Rekordná Barcelona: Najlepší štart v histórii

Barcelona je momentálne nezastaviteľnáBarcelona je momentálne nezastaviteľná Zdroj: SITA

BARCELONA - Futbalisti Barcelony prežívajú najlepší štart do sezóny v histórii španielskej ligy. Ešte nikdy sa žiadnemu španielskemu klubu nepodarilo, aby po prvých 15 kolách mal na konte 40 bodov. Až tento rok Barcelone. O jeden bod tak vylepšila svoj výkon z minulej sezóny.

Katalánci zároveň stanovili nové rekordné skóre, keď strelili 46 gólov a inkasovali len osemkrát. Predchádzajúci rekord zaznamenali pred dvoma rokmi, keď v prvých 15 zápasoch sezóny strelili tiež 46 gólov, ale inkasovali deväťkrát.

Barcelona doposiaľ stratila len päť bodov za domácu prehru s Alicante a remízu s Mallorkou. Od prehry s Alicante 11. septembra je vo všetkých súťažiach vrátane Ligy majstrov neporazená. Premožiteľa nenašla už 21 zápasov.

Navyše v posledných šiestich súťažných dueloch ani neinkasovala. Naposledy dostala gól 13. novembra v zápase s Villarrealom od Nilmara. Odvtedy má skóre 28:0, čo je tiež klubový rekord, a na obdržaný gól čaká už 604 minút. O sériu sa podelili obaja brankári Victor Valdés a José Manuel Pinto, ktorý chytal v Lige majstrov proti Kazani. Ak však Valdés udrží v sobotňajšom derby s Espanyolom čisté konto aspoň 57 minút, pokorí svoj doterajší rekord, ktorý má hodnotu 570 minút.