VIDEO Chára a Gáborík po bode, v Bostone sa iskrilo

Burish a Ference v jednej z bitiekBurish a Ference v jednej z bitiek Zdroj: SITA

NEW YORK - NHL pokračovala v noci na piatok šiestimi zápasmi, v ktorých si kanadské bodovanie vylepšila o jednu asistenciu aj dvojica slovenských hokejistov Zdeno Chára a Marián Gáborík.

Gáborík sa podieľal na premiérovom tohtosezónnom zásahu vracajúceho sa Čecha Václava Prospala, ktorý v úvode tretej tretiny upravil stav skóre počas presilovej hry na konečných 2:3. Slovenský krídelník strávil na ľade necelých 20 minút, ale okrem troch streleckých pokusov mal aj dva mínusové body.

V Bostone zvíťazili domáce medvede nad Dallasom 6:3, pričom v úvodných štyroch sekundách stretnutia sa začali na ľade biť hneď tri dvojice (Gregory Campbell - Steve Ott, Shawn Thornton - Krys Barch a  Adam McQuaid - Brian Sutherby). Pästné súboje lepšie prospeli Bruins, ktorí dali štyri góly hneď v úvodnej tretine vrátane dvoch v prvých 80 sekundách. Zdeno Chára prispel k víťazstvu asistenciou, keď v 17. min úvodnej tretiny prihral na gól Shawnovi Thorntonovi, ktorý zvýšil vedenie Bruins už na 4:0. Chára, ktorý si odsedel aj desaťminútový trest za potýčku zo Stevom Ottom na začiatku druhého dejstva, sa v kanadskom bodovaní dotiahol s 29 bodmi (10+19) na Mariána Hossu z Chicaga.

Philadelphia - Nashville 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
Góly: 11. J. Carter (Timonen, Giroux), 47. Leino (J. Carter, M. Richards), 57. Leino (Giroux, J. Carter) - 12. Goc (Franson, C. Wilson), 51. J. Ward (Erat, S. Weber). Vylúčení: 2:2 na 2 min, navyše: Carcillo - Klein obaja na 5 min za bitku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 29:28, brankári: Bobrovskij - Lindbäck. Diváci: 19 702.

Toronto - Carolina 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Góly: 28. MacArthur (Kaberle, Kuľomin), 35. Boyce, 47. Versteeg (Phaneuf, C. Armstrong). Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše: Rosehill - Gleason obaja na 5 min za bitku, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 41:27, brankári: Reimer - C. Ward. Diváci: 19 220.

Atlanta - Calgary 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
Góly: 21. B. Little (Bergfors, E. Kane), 32. A. Stewart (Antropov, E. Kane) - 5. Giordano (Regehr, O. Jokinen), 33. Morrison (Giordano, Tanguay), 55. Backlund, 60. Glencross. Vylúčení: 3:2, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 24:24, brankári: Pavelec - Kiprusoff. Diváci: 12 984.

Colorado - Minnesota 3:4 (0:2, 1:1, 2:1)
Góly: 32. Hejduk (Porter, Cumiskey), 41. Hejduk (Ch. Stewart, Foote), 60. Ch. Stewart (Yip, Galiardi) - 1. Brodziak (Schultz, Clutterbuck), 2. Brunette (Miettinen, M. Koivu), 37. Brunette (M. Koivu, Bouchard), 52. Bouchard (Havlát). Vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše: Yip - Barker obaja na 5 min za bitku, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 41:25, brankári: Anderson - Theodore. Diváci: 13 818.

Boston - Dallas 6:3 (4:0, 0:1, 2:2)
Góly: 1. Lucic (Krejčí, Horton), 2. Bergeron (Marchand, Recchi), 10. Bergeron (Marchand, Recchi), 17. S. Thornton (Paille, CHÁRA), 46. Seguin (Ryder, Wheeler), 58. Marchand (Bergeron, Recchi) - 31. Skrastinš (Burish), 41. Morrow (Ott, L. Eriksson), 44. B. Richards (L. Eriksson, Woywitka). Vylúčení: 3:5 na 2 min, navyše: G. Campbell, S. Thornton, McQuaid, Ference všetci na 5 min za bitku, CHÁRA na 10 min za nešportové správanie, Paille na 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku - Barch, Sutherby, Burish všetci na 5 min za bitku, Ott na 5+10 min za bitku a nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 35:33, brankári: Rask - Raycroft (2. Lehtonen). Diváci: 17 565.

New York Rangers - New Jersey Devils 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Góly: 37. Callahan (Anisimov), 43. Prospal (Zuccarello, GÁBORÍK) - 2. Kovaľčuk (Zubrus), 29. Zubrus (Tallinder), 36. Rolston (Eliáš). Vylúčení: 3:6 na 2 min, navyše: Avery - Clarkson obaja na 5 min za bitku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 27:18, brankári: Lundqvist (36. Biron) - Martin Brodeur. Diváci: 18 200.

• Zdroj: SITA, TASR, nhl.com