VIDEO Majtán naštartoval Žilinu k výhre nad Nitrou

Tomáš Majtán a Miloš ŠimončičTomáš Majtán a Miloš Šimončič Zdroj: SITA

ŽILINA - Od úvodného výkopu začali Žilinčania s ofenzívnou taktikou, zásluhou aktívneho pohybu a prihrávok po zemi sa im darilo dostávať sa pred nitriansku bránku. Už počas prvej štvrťhodiny si vypracovali niekoľko gólových šancí a viacero štandardných situácií. V 3. min Mráz vyskúšal z priameho kopu z 20 metrov Hrošša.

O dve minúty nato Majtán zblízka prekonal nitrianskeho brankára, ale keďže bol v postavení mimo hry, gól neplatil. Ďalšiu peknú akciu pripravili domáci v 11. min. Po pravej strane potiahol Majtán, po jeho centri hlavičkoval Mráz, ale len do rúk brankára hostí. V 13. min bola lopta po rohovom kope opäť v sieti, ale ani tentokrát gól neplatil. Do vedenia išli domáci v 18. min. Ceesay vysunul na pravej strane Picha, ten odcentroval a aktívny Tomáš Majtán hlavou otvoril skóre - 1:0. V 25. min už bolo 2:0, tentoraz kopal priamy kop Gergel a približne z 20 metrvov nádhernou strelou trafil do ľavého horného rohu Hroššovej bránky. V 28. min zblízka strieľal Ceesay, ale len pozdĺž bránkovej čiary. V 35. min musel byť ošetrený hlavný rozhodca Olšiak, pravdepodobne po kŕči. V hre sa pokračovalo o štyri minúty neskôr, keď na jeho miesto nastúpil náhradný rozhodca Prešinský. Hostia prvýkrát vážne pohrozili v nadstavenom čase, keď nebezpečne vystrelil po rohovom kope spoza veľkého vápna Kaspřák, ale brankár Krnáč loptu vyboxoval späť do ihriska.

Po zmene strán začali Nitrania ofenzívnejšie, ale nepodarilo sa im vypracovať si čistú gólovú šancu. Postupne sa do tempa dostali aj domáci. V 63. min po štandardnej situácii mohol skórovať Pich, ale v tlačenici sa mu nepodarilo prekonať brankára hostí. Počas záverečných dvadsiatich minút sa väčšinou hralo medzi šestnástkami, Žilinčania sa snažili kontrolovať hru. V 76. min sa po Fótyikovej prihrávke dostal pred brankára Hrošša útočník domácich Ceesay, ale kapitán hostí vyrazil jeho strelu nad bránku. Päť minút pred koncom poslal Škvarka nebezpečnú strelu, ale jeden z hráčov Nitry ju zblokoval. V poslednej minúte ešte unikol hosťom Ceesay, ale napálil len do bočnej siete.

MŠK Žilina - FC Nitra 2:0 (2:0)
Góly: 18. T. Majtán, 25. Gergel, ŽK: 80. Mabouka - 45.+ L. Zelenický, rozhodovali: Olšiak (38. Prešinský) - Balko, D. Hrčka, 2518 divákov

Žilina: Krnáč - Mabouka, Piaček, Zd. Štrba, Patrik Mráz - Ľ. Guldan (86. Patrik Šimko) - Pich, Zošák (26. Škvarka), Gergel - M. Ceesay, T. Majtán (66. Fótyik)

Nitra: L. Hroššo - L. Zelenický (55. Sailer), Martin Tóth, Harbuľák, Áč - Šimončič, Kaspřák - R. Sloboda (48. Glenda), V. Schulmeister (77. Ivančík), Ľ. Kolár - Matúš Mikuš

Pavel Hapal (tréner Žiliny): "Vyhrali sme zaslúžene. Od prvej do poslednej minúty sme išli za svojím cieľom. V prvom polčase hráči hrali podľa mojich predstáv. Chcem, aby si tento výkon zapamätali. Gólový rozdiel mohol byť aj vyšší, ale sme spokojní s tromi bodmi."

Cyril Stachura (tréner Nitry): "Proti mužstvu ako je Žilina nemôžeme urobiť v prvej polhodine toľko nevynútených chýb. Súpera sme tým posadili na koňa. Potom sme síce zdvihli hlavy, ale Žilina hrala to, čo potrebovala a zaslúžene zvíťazila."

• Zdroj: SITA, huste.tv