VIDEO Senica dostala prvý jarný gól, remíza s Košicami

Uroš Matić a Ján Gajdošík Uroš Matić a Ján Gajdošík Zdroj: SITA

SENICA - Futbalisti FK Senica zakopli v úvodnom zápase 27. kola Corgoň ligy, keď na domácej pôde remizovali s MFK Košice 1:1. Zverenci Stanislava Grigu tak v najvyššej súťaži inkasovali gól po dlhých 797 minútach. Úvodný gól zápasu dal Ondřej Smetana, ktorý je s 15 presnými zásahmi najlepším kanonierom Corgoň ligy. Futbalisti Senice neprehrali v domácej lige už 11 stretnutí, naposledy paradoxne ťahali za kratší koniec v Košiciach, kde prehrali v 16. kole 1:2.

V predohrávke 27. kola Corgoň ligy privítal líder tabuľky hráčov Košíc. Od začiatku stretnutia boli Seničania aktívnejší. V prvom polčase zahrávali množstvo rohových kopov, z ktorých si vypracovali aj gólové šance. V 17. minúte po prihrávke Diviša zakončoval z uhla Piroska, jeho strela bola tečovaná na roh. Domáci sa ujali vedenia v 20. minúte. Po Piroskovom rohu najprv Smetanovu hlavičku obranca na bránkovej čiare vykopol, vzápätí opakovaný Piroskov center našiel na päťke úplne voľného Smetanu a najlepší corgoňligový kanonier otvoril skóre. V 23. minúte bol po Ďuricovom centri v čistej pozíci Pillár, hlavou mieril nad. V 31. minúte po druhýkrát vystrelili na senického Boleka hostia, s Čonkovou strelou z rohu 16-tky však senický gólman veľké problémy nemal. Potom mohli viackrát Záhoráci zvýšiť vedenie. Po rohu Pirosku na prednú žrď hlavičkoval Diviš do ľavej žrde. V 35. minúte sa dostal k odrazenej lopte Kóňa, delovou zvnútra pokutového územia nastrelil brvno. Vzápätí po ďalšom Piroskovom centri hlavičkoval Smetana vedľa. Seničania sa uspokojili a k slovu sa dostali aj hostia. V 37. minúte Juhar bombou z priameho kopu z 25 metrov mieril do priestoru bránky, senický gólman výbornú loptu vyrazil a hoci Šinglár poslal loptu za Bolekov chrbát gól neplatil pre postavenie mimo hru. Polčas ukončila Smetanova príležitosť, lopta však išla mimo.

V druhom polčase Senica pokračovala vo výkone z konca prvého dejstva. Jej hráči boli málo v pohybe, hra nemala potrebné tempo a čoraz viac sa dostávali k slovu Košičania. V 60. minúte sa im podarilo vyrovnať Juharom krásnou strelou z priameho kopu asi z 25 metrov k pravej žrdi. Košičan Juhar tak ukončil dlhú nepriestrelnosť domáceho brankára Boleka, ktorý na jar prvýkrát inkasoval. V 68. minúte opäť veľmi aktívny Juhar sa ocitol v šanci po rýchlom protiútoku, ktorý založil stopér Cicman zvnútra pokutového územia nastrelil ľavú žrď Bolekovej bránky. Seničania sa do priestoru bránky trafili až v 75. minúte Piroskom, ale bol to skôr propagačný pokus. Obrovskú šancu dostať sa do vedenia mali Košičania v 77. minúte, Ujčík pekne vnikol do 16-tky, jeho strelu Bolek vyrazil a dobiehajúci Matič prekopol z 8 metrov odkrytú bránku. Ani táto hrozba pre domácich nevyvovala ich väčšiu aktivitu. Vedenie mohol strhnúť na stranu Záhorákov v 86. minúte Piroska, keď Tofilovskému vypadla lopta no prestrelil. Klinec do senickej rakvy mohol definitívne zatĺcť hosťujúci Tóth, ktorý po rýchlom protiútoku sa dostal až pred Boleka, no ten loptu končekmi prstov vytlačil na rohový kop a tak sa stretnutie dvoch rozdielnych polčasov skončilo zaslúženou remízou.

FK Senica - MFK Košice 1:1 (1:0)
Góly: 20. O. Smetana - 60. Juhar, ŽK: 90.+ R. Pillár - 69. Diaby, 86. Tofiloski, rozhodovali: Pavlík - Vorel, Petríček, 2122 divákov

Senica: Bolek - Gorosito, Pillár, Gajdošík, Lukšík - Strnad - Diviš (76. Poliaček), Kóňa, M. Ďurica (62. Gajdoš) - Piroska - Smetana (81. Hošek)

Košice: Tofiloski - M. Tóth, Dobias, Cicman, Čonka - Isola, Šinglár - Juhar (90.+ Gouvou), Matič, Viazanko (85. Skvašík) - Diaby (76. Ujčík)

Stanislav Griga, tréner Senice: "Videli sme zápas dvoch rozdielnych polčasov. Po úvodnom sme mohli vyhrávať 2:0 - 3:0, nestalo sa tak. V druhom polčase sme prestali behať, všade sme boli neskoro. Napokon sme mohli aj prehrať. Chlapcom chýbajú skúsenosti z bojov o titul, to sa odzrkadlilo aj v dnešnom zápase."

Štefan Tarkovič, tréner Košíc: "Po sérii prehatých zápasov sme boli v ťažkej situácii. V prvom polčase sme hrali bojazlivo, súper mal viacero šancí. Po prestávke nastala zmena. Boli sme nebezpečnejší a útočnejší. Bod zo Senice je cenný, ale jedno oko sa smeje, druhé plače, lebo sme mohli aj vyhrať."

Brankár Senice Petr Bolek si udržal čisté konto dovedna 797 minút. V histórii najvyššej slovenskej ligy mu patrí 2. miesto, za suverénnym Miroslavom Königom, ktorý v sezóne 1998/1999 nemusel vyberať loptu zo svojej siete celkovo 1129 minút.