Na Táľoch vyhrala Hedwallová, Kamasová na 49. mieste

Caroline Hedwallová a Zuzana KamasováCaroline Hedwallová a Zuzana Kamasová Zdroj: SITA

TÁLE - Švédka Caroline Hedwallová (22) sa stala víťazkou najprestížnejšieho golfového turnaja na Slovensku Allianz Ladies Slovak Open, ktorý je súčasťou Ladies European Tour (LET). Na ihrisku na Táľoch dosiahla premiérový triumf na podujatí LET. Na 2. ročníku turnaja zahrala 11 rán pod par. Zo Slovenska si odnáša 52 500 eur.

"Som spokojná. Hralo sa mi fantasticky, po výbornom odpale na 18. jamke som už vedela, že mi víťazstvo nikto nezoberie. Je to úžasný pocit," povedala po turnaji mladá golfistka.

Na 2. mieste skončila Christel Boeljonová z Holandska s výsledkom -9 a prvú trojku uzatvára Angličanka Rachel Jenningsová, ktorá zahrala 7 úderov pod par.

Slovenka Zuzana Kamasová po výbornom štvrtku a piatku, keď hrala v pare ihriska, zahrala v nedeľu 7 úderov nad par a skončila napokon na delenom 49. mieste. Nedarilo sa ani legende ženského golfu Laure Daviesovej, ktorá skončila na delenom 11. mieste.

"Nehralo sa mi dnes dobre, zle som začala a vlieklo sa to so mnou ďalej. Som ale rada, že prišlo tento rok viac ľudí, ako minulý," povedala Zuzana Kamasová.

O rozruch sa v nedeľu postarala mladá Thajčanka Nontaya Srisawangová, ktorá na jamke číslo 17 zahrala hole in one. Práve na tejto jamke, v prípade hole in one, pripravili organizátori turnaja cenu - osobný automobil Škoda Yeti. Cenu získala mladá Ázijčanka, ktorá skončila inak na delenom 29. mieste s výsledkom +3. "Ešte vôbec neviem, čo s tým autom budem robiť," povedala po turnaji.

Turnaj Allianz Ladies Slovak Open 2011 sa hral len na tri kolá. Riaditeľka turnaja Yvonne Cassidyová sa pre riziko búrok a vytrvalý dážď v sobotu rozhodla zrušiť štvrté kolo. Hráčky tak dohrali v nedeľu len prerušené tretie kolo.

Konečné poradie: 1. Caroline Hedwallová (Švéd.) -11, 2. Christel Boeljonová (Hol.) -9, 3. Rachel Jenningsová (Angl.) -7, 4. Virginie Lagoutteová-Clementová (Fr.) -6, 5. Lee-Anne Paceová (JAR) a Diana D´Alessiová (USA) obe -5, ... 49. Zuzana Kamasová (SR) +7