VIDEO Mladí Kostaričania zaskočili na Cope Bolíviu

Mladučký Joe Campbell uzavrel skóre dueluMladučký Joe Campbell uzavrel skóre duelu Zdroj: SITA

SALVADOR DE JUJUY - Futbalisti Kostariky zvíťazili v noci na piatok v druhom vystúpení na Copa America v argentínskom Salvadore de Jujuy nad Bolíviou 2:0 a v tabuľke A-skupiny sa posunuli na druhé miesto pred favorizovanú Argentínu.

Stredoameričania, ktorí vystupujú na juhoamerickom šampionáte iba ako hostia s výrazne omladeným tímom, sa v záverečnom dueli v skupine stretnú práve s domácimi v priamom dueli o druhé postupové miesto. Do štvrťfinále postúpia najlepší dvaja z každej z troch skupín a dva najlepšie tímy z tretích priečok.

Kostaričania, ktorí do Argentíny zobrali iba polovicu seniorskej reprezentácie účinkujúcej na nedávnom Gold Cupe, dohrávali stretnutie proti početne oslabenému súperovi. Červenú kartu uvideli v posledných dvadsiatich minútach najskôr obranca Ronald Rivero a o pár minút neskôr aj stredopoliar Walter Flores. Do vedenia sa dostali po hodine hry, keď Josue Martinez úspešne dorazil strelu Allena Guevaru. Po vedúcom góle začali hráči mávať s dresom nebohého reprezentačného kolegu Dennisa Marshalla, ktorý sa minulý mesiac stal obeťou dopravnej nehody len pár dní po poslednom vystúpení na šampionáte CONCACAF. V 72. minúte mohol Guevera zvýšiť náskok svojho mužstva, no bolívijský gólman zneškodnil jeho pokutový kop i následnú dorážku. To už hrali Bolívijci ale oslabení, keďže červenú uvidel Rivero za ruku, ktorou odvrátil jasný gól a o pár minút aj Flores za hrubý faul na Campbella.V dvojnásobnej početnej výhode strelecky zažiaril mladý Joel Campbell (19).

"V druhom polčase som presunul Campbella na ľavé krídlo, kde sa mu darilo výraznejšie presadzovať a jeho sebavedomie rástlo," vysvetlil argentínsky tréner Kostariky Ricardo La Volpe a pokračoval: "Po včerajšom výsledku Argentíny si myslím, že náš výsledok domácim život určite neuľahčil."

Bolívia - Kostarika 0:2 (0:0)
Góly: 60. Martinez, 79. Campbell. ČK: 71. Rivero, 76. Flores

Bolívia: Arias - Alvarez, Raldes, Rivero, Gutierrez - Rojas (67. Pena), Robles (67. Chavez), Flores, Campos (79. Garcia) - Arce, Martins

Kostarika: Moreira - Acosta, Calvo, Duarte, Salvatierra - Leal, Guzman, Mora (82. Cubero), Madrigal (45. Guevara) - Martinez (81. Elizondo), Campbell