VIDEO Arsenal porazil Kolín, Slavia remizovala s Laziom

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

KOLÍN NAD RÝNOM - Futbalisti anglického veľkoklubu FC Arsenal zvíťazili v sobotňajšom prípravnom stretnutí nad účastníkom najvyššej nemeckej súťaže Kolínom nad Rýnom tesne 2:1. Zaujímavosťou je, že všetky góly padli v prvom polčase a postarali sa o ne "kanonieri". V 7. a 16. min sa presadila letná posila Londýnčanov Gervinho, v 45. min zdramatizoval vývoj duelu vlastným gólom Jenkinson.

Hráči SK Slavia Praha remizovali v zápase s Laziom Rím 3:3, viedli pritom už 2:0. Dva góly Pražanov zaznamenal ich kapitán Lukáš Jarolím, raz sa presadil Milutinovič. Aj Rimania mali svojho dvojgólového strelca, ktorým bol Floccari a z penalty skóroval aj Del Nero. V drese "zošívaných" absolvoval plných 90 minút slovenský brankár Kamil Čontofalský

Futbalisti Tottenhamu Hotspur zaznamenali svoje premiérové víťazstvo v rámci predsezónneho turné, keď v zápase tzv. Vodacom Challenge zdolali juhoafrický tím Orlando Pirates presvedčivo 3:0.

Dva góly zaznamenal holandský stredopoliar Rafael van der Vaart, raz sa presadil anglický zakončovateľ Jermaine Defoe. Zverenci Harryho Redknappa predtým s týmto istým súperom iba remizovali 1:1 a pred týždňom podľahli Kaizer Chiefs 0:1.

Kolín nad Rýnom - FC Arsenal 1:2 (1:2)
Góly: 45. Jenkins (vlastný) - 7. a 16. Gervinho

Lazio Rím - SK Slavia Praha 3:3 (0:2)
Góly: 57. a 68. Floccari, 63. Del Nero (z pok. kopu) - 18. a 65. L. Jarolím, 28. Milutinovič