VIDEO Slovan vyhral nad Senicou gólom z 90. minúty

Karim Guédé v súboji s brániacim Tomášom StrnadomKarim Guédé v súboji s brániacim Tomášom Strnadom Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v sobotňajšom šlágri 2. kola Corgoň ligy nad FK Senica 3:2.

Triumf úradujúceho majstra zabezpečil v poslednej minúte domáci útočník Juraj Halenár. Hostia hrali od 40. minúty oslabení po vylúčení kapitána Gajdošíka.

Domáci mali od úvodných sekúnd viac z hry, vytvorili si územnú prevahu, streleckým pokusom Šeba a Žofčáka však chýbala presnosť. Ako prví sa z gólu paradoxne tešili hostia, keď v 12. minúte predĺžil po rohovom kope loptu smerom na bránu argentínsky obranca Gorosito a tá napokon skončila za prekvapeným brankárom Bartalským - 0:1. Belasí pokračovali v útočnom snažení a po štvrťhodine hry mal na kopačke vyrovnanie Halenár, gólman Bolek však jeho strelu z bezprostrednej vzdialenosti vyrazil. Diváci na Pasienkoch sa dočkali v 16. minúte, keď si priamy kop Žofčáka z ľavej strany zrazil do vlastnej siete Kroupa - 1:1. O ďalšie tri minúty už mohol Slovan vyhrávať, no Guédého prudká strela tesne minula ľavú žrď brány hostí. V rozpätí 30. až 32. minúty sa prezentovali nebezpečnými pokusmi zo strednej vzdialenosti Halenár a Kalabiška, v oboch prípadoch však brankári nemuseli zasahovať. V závere polčasu uvidel červenú kartu kapitán hostí Gajdošík za faul na unikajúceho Halenára, ktorý by sa už rútil sám na brankára. Bodku za prvým dejstvom dal pekný Grendelov volej, s ktorým si Bolek poradil.

Po zmene strán Slovan zovrel súpera na jeho polovici, výsledkom  čoho bola v 50. minúte Guédého strela vysoko nad. O tri minúty neskôr Bolek neudržal štipľavú strelu Halenára, k odrazenej lopte sa ako prvý dostal Šebo, ktorý však okrem brankára preloboval aj bránu. V závere 55. minúty sa odhodlal k strele z veľkej vzdialenosti Motha, pričom lopta len tesne minula priestor medzi troma žrďami. Slovan sa ujal vedenia v 58. minúte, keď sa do lopty oprel z 25 metrov Grendel a Bolek bol bezmocný - 2:1. Radosť 3428 divákov trvala iba sedem minút, keď oslabeným Seničanom vyšiel rýchly brejk, zakončený ideálnou strelou Kóňu, na ktorú Bartalský nedočiahol - 2:2. Slovan v závere vystupňoval tlak, Bolek však viacerými výbornými zákrokmi držal svoj tím nad vodou. Keď sa už zdalo, že mužstvá sa rozídu remízou, v 90. minúte potiahol po pravej strane loptu striedajúci Štepanovský a Halenár zabezpečil svojmu tímu zisk všetkých troch bodov - 3:2.

Slovan Bratislava - FK Senica 3:2 (1:1)
Góly: 16. Kroupa (vlastný), 58. Grendel, 90. Halenár - 12. Gorosito, 65. Kóňa. Rozhodoval: Samotný, ŽK: Šebo - Gorosito, ČK: 40. Gajdošík (Senica), 3428 divákov.

Slovan Bratislava: Bartalský - Bagoyoko, Dobrotka, Dosoudil, Čikoš - Guédé (71. Kladrubský)- Milinkovič, Grendel, Žofčák (83. Štepanovský) - Halenár, Šebo (68. Kordič)

FK Senica: Bolek - Gorosito, Pillár, Gajdošík, Urbánek - Kóňa, Motha - Hošek (69. Ďurica), Strnad, Kalabiška (43. Hladík) - Kroupa

Karel Jarolím, tréner Slovana: "Pre nás by to bol nešťastný zápas, keby sa to skončilo remízou. Hrá sa však na góly a nezostalo by nám nič iné ako sa s tým zmieriť. Inkasovali sme prvý zbytočný gól, rýchlo sa nám však podarilo vyrovnať. Cez polčas sme nabádali hráčov, aby hrali pokojne, trpezlivo a kombinačne. Nebolo jednoduché hrať proti obrannému valu Senice, v druhom polčase to bol najmä súboj Slovana s brankárom Bolekom. Aj po vyrovnaní sme stále verili, že to môžeme rozhodnúť pre seba a po krásnej akcii Štepanovského sa to aj s prispením šťastia podarilo. Verím, že nám tento výsledok pomôže aj po psychickej stránke."

Stanislav Griga, tréner Senice: "Do zápasu sme vstúpili pasívne. V kabíne sme si povedali, že budeme hroziť, nabiehať, budeme nebezpeční, no všetky tieto predsavzatia zostali v kabíne a boli sme pasívni. Treba uznať kvalitu súpera, Slovan hrá v pohode a dokázal to aj v tomto dueli. Po vylúčení sme ukázali srdce, Slovan mal veľkú prevahu, napriek tomu sme dokázali vyrovnať. Domáci však vyhrali zaslúžene. Pre nás je to škoda, boli sme blízko k zisku bodu, čo by bol vzhľadom k vývoju duelu nadplán. Čo sa týka neodohrania zápasu v piatok, za toto nesie vinu Slovan, o zmenu termínu požiadal neskoro."

• Zdroj: TASR, huste.tv