VIDEO Prešov remizoval s Ružomberkom, dohrával v deviatich

Michal Piter-Bučko a Peter HofericaMichal Piter-Bučko a Peter Hoferica Zdroj: SITA

PREŠOV - Tatran, ktorý na domácom trávniku v tejto sezóne ešte nevyhral, si chcel s Ružomberkom pripísať tri body. Od úvodných minút začal tlakom, ale obrana hostí stála na pevných nohách.

V 7. min sa zastreľoval domáci Ricardo Torres, s jeho strelou však nemal Hrdlička problémy. Prešovčania pokračovali v nápore, ale ich akcie sa končili na pevnej ružomberskej defenzíve. V 23. min naopak utiekol domácej obrane hosťujúci Masaryk, kde ho zozadu fauloval Piter-Bučko a videl červenú kartu. Následne mal v 26. min na kopačke gól hosťujúci Ďubek, no jeho strela len o milimetre minula ľavú žrď. V 29. min za obranu hosti prenikol agilný Ricardo Torres, jeho pokus z uhla vyrazil na rohový kop Hrdlička. Hostia sa dočkali gólu v 35. min, keď Ďubek v šestnástke preloboval Jakuba Diviša - 0:1. O osem minút sa dočkali futbalisti Tatrana vyrovnania, keď Papaj poslal loptu za chrbát Hrdličku - 1:1.

Tatranu vstup do druhého polčasu nevyšiel podľa predstáv. V 53. min dostal druhú žltú a vzápätí červenú kartu stopér Čep. Po tomto momente to na prešovskom ihrisku aj na tribúne začalo vrieť. V 65. min mohol Krbeček prekonať Diviša, ale jeho strela v sklze minula domácu bránku. Ružomberok mal pochopiteľne prevahu, ktorá mohla vyústiť gólom, ale Masarykova strela letela len do bočnej siete Divišovej bránky. V 74. min sa na tribúnach ozýval potlesk, keď pár minút hrali ôsmi Prešovčania s ružomberskými hráčmi "bago". V 77. min to skúšal z veľkej diaľky hosťujúci P. Maslo, ale Diviš jeho strelu vyškriabal na rohový kop. Prešovčania dokázali napokon aj v dvojnásobnom oslabení uhrať s Ružomberkom zaslúženú remízu - 1:1.

1. FC Tatran Prešov - MFK Ružomberok 1:1 (1:1)
Góly: 43. Papaj - 34. Ďubek. Rozhodoval: Horváth, ŽK: Lipták, Čep - Huber, Masaryk, Greššák, ČK: 23. Piter-Bučko za faul, 53. Čep (obaja Prešov) po druhej ŽK, 2100 divákov.

Prešov: Diviš - Kolbas, Piter-Bučko, Čep, Krob - Lipták - De Oliveira (46. Farbák), Katona, Petráš, Papaj (80. Pribula) - Bernardo (62. Zehér)

Ružomberok: Hrdlička - P. Maslo, Huber, Radič, Gallo - Greššák - Skalák (79. Šmahaj), Hoferica (79. Pekár), Krbeček, Ďubek - Masaryk (88. Lovás)

Štefan Tarkovič, tréner Prešova: "Remíza je pre nás víťazstvom. Získali sme bod po dvojnásobnom oslabení. Chlapci ukázali veľké srdce, za bojovnosť si zaslúžili aj vyhrať. Po prvom vylúčení sme ešte ako-tak preskupili formácie, ale po druhom sme už len bránili. Musím vyzdvihnúť bojovnosť hráčov, s takýmto prístupom k zápasu určite potešili divákov."

Ladislav Jurkemik, tréner Ružomberka: "Bol to veľmi hektický a aj nervózny zápas. Začali sme dobre, chceli sme hrať na protiútoky. Po druhom vylúčení boli nervózne oba tímy. Nechápem, ako nemôžeme dať gól pri dvojnásobnom oslabení súpera. Domáci dali do hry väčšie srdce. S výsledkom nie som spokojný."

• Zdroj: TASR, SITA, huste.tv