Bakoš s Lietavom pomohli gólmi svojim klubom k výhre

Hráči Dukly PrahaHráči Dukly Praha Zdroj: internet

PRAHA - Slovenskému futbalistovi Ivanovi Lietavovi stačila necelá hodina na to, aby skóroval hneď pri svojej premiére v drese Dukla Praha. Vysoký útočník, ktorý prišiel do českej Gamrbinus ligy na hosťovanie zo Žiliny, zvyšoval krátko po zmene strán strelou spoza šestnásky na 2:0, aby domáci napokon zvíťazili nad Hradcom Králové 4:0.

"V Žiline s ním už nepočítali, tak sme na to zareagovali a dočkali sme sa kladnej reakcie z jeho strany. Vďaka nemu podal dobrý výkon aj Mirko Markovič, ktorý sa v úvodných dueloch skôr trápil," povedal po zápase spokojný kouč pražského tímu Luboš Kozel.

Strelecky sa v piatok darilo aj ďalšiemu slovenskému útočníkovi Marekovi Bakošovi, ktorý dal dva góly v úvodnej desaťminútovke, a prispel k výhre Viktorii Plzeň na ihrisku Sigmy Olomouc 3:2. Bakoš však duel nedohral, pretože v závere prvého polčasu uvidel červenú kartu po druhej žltej.

Dukla Praha - FC Hradec Králové  4:0 (1:0)
Góly: 29. Berger, 51. LIETAVA, 64. Markovič (11 m), 89. Malý. ČK: 63. Plašil (Hradec)
/I. Lietava za Duklu celý zápas/

Sigma Olomouc - Viktoria Plzeň  2:3 (1:2)
Góly: 7.a 90. Heinze - 4. a 9. BAKOŠ, 79. Kolar. ČK. 44. BAKOŠ (za druhú ŽK).
/za hostí M. Bakoš dal 2 góly a dostal ČK v 44. minút, M. Čišovský celý duel a M. Ďuriš od 61. min/

• Zdroj: TASR, SITA