Hráči DAC zaznamenali v Prešove prvé víťazstvo

Hráči DAC blahoželajú strelcovi druhého gólu Josipovi Čoričovi (uprostred)Hráči DAC blahoželajú strelcovi druhého gólu Josipovi Čoričovi (uprostred) Zdroj: SITA

PREŠOV - Prvú strelu videli diváci v 6. min, keď Petrášovu strelu chytil poľahky Kováč. Na druhej strane to skúšal hosťujúci Delarge, ale mieril vedľa pravej žrde Divišovej bránky. V 13. min strieľal domáci Macko, jeho krížna strela však minula bránu DAC-u. Dunajskostredčania sa dočkali gólu v 23. min keď zoči-voči Divišovi nezaváhal agilný Delarge - 0:1.

Tatran mohol o dve minúty neskôr vyrovnať, ale Krobov priamy kop len lízal šibenicu Kováčovej brány. Domáci hrali v kŕči, ich prihrávky boli vo finálnej fáze nepresné. Domáci kopili mnoho chýb, hostia mohli vyhrávať už dvojgólovým rozdielom, ale v 36. min unikajúci Delarge netrafil prešovskú bránu. Hráči Dunajskej Stredy vyhrali prvý polčas zaslúžene.

Začiatok druhého polčasu pripomínal ten prvý. Tatran nebol vôbec nebezpečný a Dunajská Streda hrala to, čo potrebovala. Produkovala rýchle brejky a obrana domácich musela byť stále v pozore. V 62. min sa predieral do 16-tky hosťujúci Delarge cez dvoch prešovských obrancov, no bol však faulovaný a DAC kopal pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Čorič a v 62. min bolo 0:2. Tatran v 70. min mohol znížiť, ale Guba pred Kováčom trestuhodne zahodil.

Bieda Tatrana pokračovala a na tribúnach sa ozýval piskot. V 77. min mal gól na hlave Bernardo, ale jeho hlavičku brankár hostí vyrazil. V 86. min vypálil druhú obrovskú šancu Guba, keď trafil len brankára Kováča. Aj keď sa domáci v druhom polčase dostávali do šancí, herne neoslnili a Dunajská Streda vyhrala v Prešove zaslúžene. Do tabuľky si hostia pripísali prvé tri body v novej sezóne

1. FC Tatran Prešov - DAC 1904 Dunajská Streda 0:2 (0:1)
Góly: 23. Delarge, 62. Čorič (z pok. kopu), ŽK: 18. Pribula, 55. Macko, 59. P. Petráš, 62. Čep, 81. Bernardo - 52. Helísek, 59. Boya, 85. Hílek, rozhodovali: Matúš - R. Sluk, Chládek, 1823 divákov

Prešov: Jakub Diviš - Pribula, M. Farbák, Čep, Krob - Lipták (56. Bernardo), P. Petráš - Katona, Macko (57. Ricardo), Papaj - Zeher (68. Guba)

Dunajská Streda: P. Kováč - Laštovka, Struhár, Marcin, Kabele - Hílek - Boya - Helísek, Čorič (79. Lénárth), Zs. Németh (90. Harsányi) - Delarge (83. Matúš)

Štefan Tarkovič (tréner Prešova): "Mne sa tento zápas hodnotí veľmi ťažko. Predviesť takýto výkon je hanba, vôbec sme neboli agresívni. S hráčmi si to musím vydiskutovať."

Krisztián Németh (tréner Dunajskej Stredy): "Dnes sme videli, že moje mužstvo sa nevzdáva, hrali sme veľmi dobre. Tri body pre nás znamenajú veľa, ale v tabuľke nič. Hráčov musím pochváliť."