Bystrica prerušila sériu bez výhry, zdolala Trenčín

Boris Godál z Trenčína a Tomáš Hučko z Banskej BystriceBoris Godál z Trenčína a Tomáš Hučko z Banskej Bystrice Zdroj: SITA

BANSKÁ BYSTRICA - Trenčania v úvode naznačili, že si do Banskej Bystrice prišli minimálne po bod. Vpredu boli aktívni, pohybliví, ale nedostávali sa do šancí. Prvú príležitosť si naopak vypracovali domáci futbalisti, no po Hučkovom centri sa Jakubko v malom vápne nepresadil.

Až v 17. min to domácim vyšlo, po rohovom kope zostali pri lopte, z pravej strany poslal center do šestnástky Turňa a mladý Hlinka usmernil hlavou loptu do spodnej časti brvna, odkiaľ sa odrazila za bránkovú čiaru. Trenčania mohli odpovedať v polovici prvého polčasu, dostali sa do dvoch sľubných príležitostí. Najprv Depetris posunul loptu Peltierovi, ktorý dobre mieril, ale dobrým zákrokom sa prezentoval aj brankár Belic O minútu neskôr sa po centri z pravej strany dostal do šance aj sám Depetris, ktorý voľný pred Belicom hlavičkoval vedľa. Dukla vyťažila z minima maximum, keď v 33. min Hučko poslal loptu do pokutového územia, kde ju Jakubko prenechal Laksíkovi, no ten mu ju hneď vrátil a skúsený kanonier Jakubko sa prezentoval z ľavej strany parádnou strelou do opačného rohu Volešákovej svätyne - 2:0.

Trenčanom chýbala agresivita, čo sa prejavilo najmä v druhom polčase. V ňom videli diváci veľmi málo príležitostí, za zmienku stojí Jakubkova strela spoza šestnástky nad brvno, prípadne na opačnej strane Horváthov priamy kop z 25 m. Domáci mepúšťali hostí do šancí a to aj napriek tomu, že sa im v 57. min zranil stopér Kupčík a v 76. min utŕžil Hučko druhú žltú a následne červenú kartu. Nováčik mal v závere prevahu, ale tú nepretavil ani do gólovej príležitosti.

Dukla Banská Bystrica - AS Trenčín 2:0 (2:0)
Góly: 17. Marek Hlinka, 33. Jakubko, ŽK: T. Hučko, Poljovka, Turňa - Peltier, Kleščík, Depetris, ČK: 76. Hučko (Bystrica) po 2. ŽK, rozhodovali: Sedlák - Slyško, Bóllo, 1380 divákov

Banská Bystrica: Belic - Turňa, Poljovka, Kupčík (57. Chupáč), Hučko - Marek Hlinka (46. Prekop) - Ľupták, Bažík, Pančík - Laksík (63. Brašeň), Jakubko

Trenčín: Volešák - Godál, Kleščík, Ševela, Holúbek - V. Horváth - Peltier, Štefánik (53. Malec), Salinas (76. Čögley), Hlohovský (53. P. Mazan) - Depetris

Štefan Zaťko (tréner Banskej Bystrice): "Trenčín má vyspelé mužstvo a technicky dobre vybavených hráčov ako aj dobrú organizáciu hry. Spoliehali sme sa na to, že držanie lopty určite nebude v tomto zápase na našej strane, takže sme sa pripravili na dobrú organizáciu hry. To sa nám aj podarilo, súper bol síce aktívnejší mal viac v moci loptu, ale do nejakých gólových príležitostí sme ho nepustili. Rozhodla disciplína a väčšia túžba po víťazstve, ktorá bola na našej strane. Okorenili sme ju aj dvoma nádhernými gólmi, ktoré patria k ozdobe Corgoň ligy. Z tohto podhľadu je víťazstvo zaslúžené."

Adrián Guľa (tréner Trenčína): "Nevstúpili sme dobre do prvého polčasu, slabou agresivitou a neochotou zašpiniť si trenky sme pustili súpera do komfortného vedenia. V druhom polčase napriek tomu, že sme sa snažili niečo urobiť so zápasom, súper kontroloval vývoj, nepustil nás do šance a zaslúžene vyhral."