Urobí Slovinec Kavčič ďalší krok k obhajobe prvenstva?

Kavčič na tohtoročnom Australian Open v súboji s Andersonom (18.1.)Kavčič na tohtoročnom Australian Open v súboji s Andersonom (18.1.) Zdroj: SITA

ĽUBĽANA – Challengerový tenisový turnaj mužov v slovinskom mestečku Ľubľana pokračuje vo štvrtok svojimi osemfinálovými duelmi. V súboji dvoch domácich hráčov uvidíme Blaza Kavčiča a Aljaza Bedeneho.

Favorizovaný Kavčič je aktuálne 79. hráčom rebríčka ATP. V tejto sezóne má zatiaľ vysoko kladnú bilanciu 36-24. Darilo sa mu tak na tvrdom povrchu ako aj na antuke. V tomto roku už Slovinec dokázal poraziť takých kvalitných hráčov ako Jeremy Chardy, Robert Kendrick, Kevin Anderson, Donald Young, Ernests Gulbis, Julien Benneteau či Leyton Hewitt. Všetko tenisti, ktorí patria medzi kvalitu na okruhu ATP. Ešte na začiatku roku hral skvele na Australian Open, kde po prekvapivom vyradení Juhoafričana Andersona v prvom kole vypadol v tom druhom s Južnym až po piatich setoch.

Prekvapil aj na antukovom grandslame French Open, kde v úvodnom vystúpení hladko zdolal favorizovaného Gulbisa. V ďalšom kole však podľahol Del Potrovi. Na Wimbledone a US Open síce vypadol v prvom kole, ale aj s Kamkem na Wimbledone, aj s Ljubičičom na US Open uhral jeden set. Za ďalšie veľké úspechy na antuke v tejto sezóne možno považovať vyhratý set s Francúzom Gasquetom v druhom kole turnaja v Barcelone (20.4.), či už spomínané účinkovanie na French Open. Minulý týždeň Kavčič vyhral antukový turnaj Banja Luka, kde vo finále porazil skvelého španielskeho antukára Riba-Madrida. V úvodnom kole turnaja v Ľubľane zdolal v dvoch setoch Taliana Burziho (6-4, 7-6) a vykročil tak za obhajobou prvenstva z minulého roku.

Oveľa menej známy Slovinec sa nachádza na 240. priečke rebríčka ATP. Bedene má na antuke skvelú bilanciu 29-12, ale objavuje sa dosť často aj na nízko dotovaných turnajoch Futures, kde je slabá konkurencia. I keď tiež dokázal v tejto sezóne poraziť niekoľko kvalitných hráčov (Ramirez-Hidalgo, Rosol, Volandri, Ramos-Vinolas), oproti favoritovi má podstatne menej skúseností a samozrejme aj nižšiu kvalitu. Práve na poslednom turnaji v Banja Luka na seba v štvrťfinále narazili a Kavčič zvíťazil v dvoch setoch 6-4, 7-6. To bol zatiaľ aj ich jediný vzájomný stret na okruhu ATP.

Favorizovaný hráč na domácej pôde obhajuje minulosezónne prvenstvo, a tak bude vysoko motivovaný. Jasnú záležitosť v tomto stretnutí neočakávame. Oproti menej skúsenému krajanovi by však mal mať navrch a my veríme, že v tomto stretnutí bude úspešnejší.

Aktualizácia: Neúspešný tip. Aj napriek tomu, že favorizovaný Kavčič vyhral prvý set, Bedene napokon zvíťazil (6-2, 3-6, 3-6).

22.9.2011 o 15:00  |  Blaz Kavčič - Aljaz Bedene  |  Tip: 1  |  Kurz: 1,44

• Zdroj: športky, ps