VIDEO Višňovský asistoval Selännemu, trojbodový Vanek

Teemu Selanne a Ľubomír Višňovský oslavujú gólTeemu Selanne a Ľubomír Višňovský oslavujú gól Zdroj: SITA

NEW YORK - Slovenský hokejový obranca Ľubomír Višňovský si vylepšil štatistiky v prípravných zápasoch NHL, keď v súboji Anaheimu s Los Angeles asistoval pri vyrovnávajúcom góle. Višňovský v 31. minúte prihral fínskemu kanonierovi Teemuovi Selännemu v presilovke na vyrovnávajúci gól, "káčeri" však v záverečnej tretine ešte dvakrát inkasovali a prehrali 1:3.

Ani ďalší slovenský bek Andrej Sekera sa v drese Buffala netešil z víťazstva, jeho tím podľahol vo Washingtone 3:4 po samostatných nájazdoch. Bojnický rodák odohral 18 minút a na konto mu pribudol dvojminútový trest i jeden mínusový bod. Alexader Ovečkin si v drese Caps pripísal dve asistencie, v tíme šablí zasa určoval trend viedenský rodák Thomas Vanek s bilanciou 2+1. Rozhodujúci nájazd premenil Nicklas Backström.

Útočník Chicaga Marián Hossa si v súboji proti Pittsburghu za necelých 18 minút strávených na ľade pripísal tiež jednu mínusku, okrem nej aj tri neúspešné strely na brankára Brenta Johnsona. "Pens" aj jeho zásluhou (35 úspešných zásahov) vyhrali 4:2.

Carolina - Columbus 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

New Jersey - New York Islanders 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Washington - Buffalo 4:3 po sam. nájazdoch (1:2, 1:1, 1:0 - 0:0, 1:0)

Detroit - Toronto 3:4 po predĺžení (0:1, 2:1, 1:1 - 0:1)

Minnesota - Edmonton 3:4 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 2:2 - 0:0, 0:1)

Chicago - Pittsburgh 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

Winnipeg - Nashville 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 0:1)

Anaheim - Los Angeles 1:3 (0:0, 1:1, 0:2) - Ľubomír Višňovský (ANA) 0+1