VIDEO Senica v závere rozhodla o víťazstve v Košiciach

Tomáš Strnad a Kamil Kuzma Tomáš Strnad a Kamil Kuzma Zdroj: SITA

KOŠICE - V košickom Čermeli začali aktívnejšie domáci hráči a už v 7. minúte sa rútil na Boleka Diaby, ktorý však premrhal vhodný moment na zakončenie. O dve minúty neskôr zakončoval ekvilibristicky z hranice šestnástky Pačinda, no jeho pokus iba tesne minul bránu hostí. Seničania mali plné ruky práce aj po rohovom kope domácich v 14. minúte, keď dokázali odvrátiť dve zakončenia hlavičkou.

Na opačnej strane sa dostal k zakončeniu Diviš, lopta však minula ľavú žŕdku domácej svätyne. Ďalší priebeh priniesol streleckú príležitosť Diabyho a najmä dobrú šancu Šinglára, ktorý prešprintoval s loptou takmer celé ihrisko, ale strelou z hranice šestnástky nechal vyniknúť hosťujúceho gólmana. Potom prevzali iniciatívu hostia a v 30. minúte mohol zvnútra šestnástky otvoriť skóre duelu obranca Leal. Po jeho zakončení odpratali loptu do bezpečia López za prispenia spoluhráča Kavku. O štyri minúty neskôr mal po centri z pravej strany gól na hlave Hošek, lopta však mierila tesne pravej žrde Lópezovej brány. Šesť minút pred koncom prvého polčasu sa po narážke hostí dostal pred domácu bránu Leal, nevýraznou strelou našiel dobre postaveného domáceho brankára.

Druhé dejstvo odštartoval ďalekonosnou, no nepresnou strelou Strnád. V 59. minúte po Čonkovom prízemnom centri ohrozil bránu hostí Škutka, ktorý v sklze zasiahol loptu, avšak Bolek bez väčších problémov zasiahol. Nasledujúce minúty sprevádzali mnohé nepresnosti oboch tímov, no v 72. minúte mal gól na kopačke Diviš, zvnútra šestnástky nedokázal prekonať Lópeza, ktorý reflexívne zasiahol. Hostia pokračovali v aktivite, no Kalabiškove technické zakončenie v 83. minúte opečiatkovalo iba pravú žrď Lópezovej brány. Ten istý hráč zabezpečil o šesť minút neskôr tri body pre hostí, keď dorazil loptu z tesnej blízkosti do domácej brány - 0:1.

MFK Košice - FK Senica 0:1 (0:0)
Gól: 89. Kalabiška. Rozhodoval: Horváth, ŽK: Diaby, Šinglár - Hošek, Pavlík, 1330 divákov.

MFK Košice: López - Tóth, Kavka, Dobias (46. Djokovič), Čonka - Šinglár, Kuzma - Pačinda, Diaby (84. Jurčo), Viazanko - Škutka (60. Skvašík)

FK Senica: Bolek - Gorosito, Pavlík, Gajdošík, Leal - Kóňa, Strnád - Diviš (82. Furtádo), Piroska (79. Wijlaars), Ďurica - Hošek (54. Kalabiška)

Ladislav Šimčo, tréner Košíc: "Nechcem sa opakovať, ale opäť sme mali množstvo šancí, do 24. minúty štyri. Nehrali sme zle, ale bez gólov sa nevyhráva. V závere hráči urobili hrubú chybu, nedostúpili k voľnému hráčovi súpera a prišli sme o body. Som z toho sklamaný."

Stanislav Griga, tréner Senice: "Znova sa potvrdilo, že futbal nemá logiku. Prvý raz v sezóne sme vyhrali na trávniku súpera, no nie najlepším výkonom. I keď sme boli vždy druhí pri lopte, vyhrali sme nie zaslúžene, ale šťastne. Aj takéto zápasy sú."

• Zdroj: TASR, huste.tv