VIDEO Triumf Zvolena nad Popradom, dvojgólový Čurilla

Marcel Šterbák a Milan JuríkMarcel Šterbák a Milan Jurík Zdroj: TASR

ZVOLEN - Vo Zvolene si hráči v úvode zápasu len ťažko vytvárali gólové šance. Až v 5. minúte nastrelil Baláž pravú žŕdku Melicherčíkovej bránky. O dve minúty si domáci vytvorili dobrú šancu.

Strelu Škvaridla brankár vyrazil, ale Čurilla ju poslal späť do bránky. V 12. minúte mal vyrovnávajúci gól na hokejke Paločko, ale domáci brankár Trenčan bol na mieste. V 17. minúte nevyužil samostatný únik Slovák, keď prestrelil bránku.

Aj v 24. minúte mal veľkú šancu Paločko, na druhej strane sa zblízka nepresadil Baláž. O štyri minúty útočiaceho Slováka podrazil Novotný, nariadené trestné strieľanie faulovaný hráč bezpečne premenil. V 32. Leskovjanský ani na dvakrát neprekonal Melicherčíka. V posledných sekundách druhej časti zužitkoval Škvaridlovu prihrávku Čurilla a švihom strelil puk do vinkla bránky.

Hneď v 41. minúte prihral Leskovjanský spoza bránky dobre postavenému Balážovi a bolo 4:0. V 53. minúte sa nepresadil z dobrej pozície pred brankárom Trenčanov Rapáč, vzápätí na druhej strane Šachrajčuk netrafil ani bránku a tak sa skóre nezmenilo a domáci zaslúžene vyhrali.

HKm Zvolen - HK Poprad 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Góly: 7. M. Čurilla (Škvaridlo, Trochta), 28. Marek Slovák (z tr. strieľania), 40. M. Čurilla (Škvaridlo), 41. V. Baláž (Leskovjanský, L. Jurík)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky a oslabenia 0:0, rozhodovali: Baluška - Tvrdoň, Orolín, 1217 divákov

Zvolen: Trenčan - J. Mucha, Juraško, Vantroba, Ďaloga, Bronilla, Hraško, Ťavoda, Šiška - Leskovjanský, L. Jurík, V. Baláž - Marek Slovák, Šachrajčuk, Brabenec - M. Čurilla, Trochta, Škvaridlo - Zuzin, M. Jurík, Otčenáš

Poprad: Melicherčík - A. Novotný, D. Brejčak, Fabian, Malina, M. Šterbák, Helström, Kramár, Velebný - Vandas, Kraft, Kuľha - A. Kroták, Hult, Vaic - Škovira, S. Takáč, Rapáč - Paločko, Gellerstedt, Achmetov

Vladimír Klinga (asistent trénera Zvolena): "Chceli sme potvrdiť tri body získané v Nitre, kde nás tento zápas stál veľa síl. Dnes chlapci od prvého hráča až po výborného brankára Trenčana odviedli veľmi dobrú robotu. Bol to náš najlepší výkon. Sme radi, že sa nám podarilo streliť štyri góly a získali sme tri body."

Ladislav Svozil (tréner Popradu): "Odohrali sme ďalší zápas zo serie z vonku, čo nie je veľmi príjemné. Tieto zápasy nás stali veľa síl. Domáci hrali s nasadením a organizovanou obranou. Na ľade sme boli bez pohybu a všade o krok vzadu. Toľkých chýb, ktoré sme dnes urobili, sme sa nedopustili za posledné tri zápasy. Nechcem povedať, že mužstvo nechcelo, ale boli sme dnes niekde inde ako Zvolen."

• Zdroj: TASR, SITA, huste.tv