Derby Zlatých Moraviec s Nitrou bez víťaza

Nitran Kolár v efektnej pozíciiNitran Kolár v efektnej pozícii Zdroj: SITA

ZLATÉ MORAVCE - Úvodné minúty regionálneho derby stretnutia priniesli obojstranne opatrný futbal. V 12. min N´Tuli šikovne vysunul Kolára, jeho strelu domáci brankár Kuciak bezpečne kryl.

V 14. min išli do vedenia Zlaté Moravce, keď Nitran Harbuľák v šestnástke zbytočne vrazil do Paura a Pavlovič bezpečne premenil pokutový kop. Už o minútu prišla parádna akcia po osi Babic - Hodek s Hruškovou koncovkou tesne mimo. V 22. min si nabehol na Babicov roh Orávik a jeho delovka skončila na ľavej žrdi. V 34. min agilný N´Tuli posunul loptu Hodúrovi, ten však pálil "slepými". Vzápätí Hodúra na opačnej strane napodobnil Orávik. V závere prvého dejstva zaujala Babicova strela spoza šestnástky, s ktorou si Chudý poradil.

Hneď po začiatku druhého polčasu sa v dobrej pozícii ocitol Hodek, jeho strele však chýbala razancia. V 54. min domáci predviedli peknú akciu, na Hodekov center vyskočil Pavlovič, ale z 5 m hlavičkoval nad bránku. Po hodine hry sa po druhej žltej karte porúčal z hracej plochy Pavlenda a začala sa presilovka Nitry. Vyrovnanie priniesla 71. min: Kolár centrom našiel nekrytého N´Tuliho a ten s prehľadom skóroval - 1:1. V 76. min sa vyznamenal Kuciak, keď v priebehu niekoľkých sekúnd dvakrát zmaril šancu Slobodovi. V 77. min sa rútil sám na bránku domácich Mikuš, po jeho strele zazvonila pravá žrď. V 80. min si nerozumel Janečka s Kuciakom, N´Tulimu chýbal krok pred prázdnou bránkou. V 86. min musel ísť pod sprchy druhý domáci hráč Orávik. Od tohto momentu až do konca stretnutia hráči Zlatých Moraviec statočne odolávali tlaku Nitry a napokon ubránili remízu.

ViOn Zlaté Moravce - FC Nitra 1:1 (1:0)
Góly: 14. Pavlovič z pok. kopu - 71. N'Tuli. Rozhodoval: Smolák, ŽK: Pavlenda, Orávik - Kaspřák, Šimončič, ČK: 60. Pavlenda po druhej ŽK, 86. Orávik po druhej ŽK (obaja Z. Moravce), 1586 divákov.

Zlaté Moravce: Kuciak - Pavlenda, Janečka, Majerník, Chren - Pavlovič - Orávik, Babic, Paur (65. Candrák), Hruška (75. Pavelka) - Hodek (71. Brčák)

FC Nitra: Chudý - Kaspřák, M. Tóth, Kolmokov, Harbuľák (65. Šimonek)- Šimončič - Kolár, Hodúr, N'Tuli, Sloboda (86. Gajdošík)- Mikuš

Juraj Jarábek, tréner Zlatých Moraviec: "Videli sme typický derby-zápas s peknou diváckou kulisou. Ujali sme sa vedenia, mali sme aj ďalšie príležitosti, ale škoda, že sme nedali druhý gól. Po vylúčení sme hrali už len na brejky, ťažko však premieňame šance. K výkonu rozhodcu sa vyjadrovať nebudem, napokon sme spokojní s bodom."

Cyril Stachura, tréner Nitry: "Bol to zvláštny a zaujímavý zápas. Už pravidelne sa nám stáva, že sa pomalšie rozbiehame. V druhom polčase sme mali dostatok príležitostí aj na víťazstvo, a to najmä po vylúčení domáceho hráča."