VIDEO Sekera si otvoril strelecký účet, hetrik Lupula

Vanek proti brankárov BryzgalovoviVanek proti brankárov Bryzgalovovi Zdroj: SITA

NEW YORK - Slovenský obranca Andrej Sekera si v noci na štvrtok otvoril strelecký účet v novej sezóne NHL, no jeho Buffalo Sabres prehralo na domácom ľade s Philadelphiou Flyers 2:3.

Flyers najprv troma gólmi v úvodnej časti vyhnali z bránky Ryana Millera, pre ktorého mal súťažný večer trvanie len 6 minút a 23 sekúnd. Jeho náhradník Jhonas Enroth síce už neinkasoval a Buffalo sa do konca stretnutia snažilo, no Flyers tlak ustáli. "Šabliam" sa pred vlastnými divákmi nedarí - z piatich tohtosezónnych stretnutí prehrali štyri.

Sekera skóroval kontaktný gól v druhej tretine za "asistencie" mantinelu, keď jeho strela od modrej narazila najprv na mantinel a cez telo Iľju Bryzgalova následne skončila v sieti. Andrej Meszároš v drese víťazov zaznamenal plusový bod, menší trest a 4 strely.

V ďalšom zápase si odnieslo Toronto všetky body z domovskej arény New Jersey Devils, keď mu k triumfu pomohol najmä hetrik Joffreyho Lupula z druhej tretiny. "Hovorili sme o tom pred zápasom. Vedeli sme, že tri týždne nechytal a ešte sa musí dostať do hernej pohody. Chceli sme si preto vytvárať čo najviac streleckých príležitostí," povedal Lupul, ktorý dosiahol svoj prvý hetrik od 12. decembra 2007.

Aj do tretice sa darilo v rámci štvrtkového programu hosťom. Phoenix sa mohol spoľahnúť na 39 zákrokov svojho brankára Mikea Smitha a zaknihoval si výhru 4:1 v Denveri. Na zdolaní Avalanche sa podieľal dvoma gólmi aj český útočník Radim Vrbata.

Buffalo - Philadelphia 2:3 (0:3, 1:0, 1:0)
Góly: 28. SEKERA (Leopold, Adam), 49. Adam (Vanek, Pominville) - 2. Couturier (Lilja, Voráček), 2. Van Riemsdyk (Rinaldo), 7. Hartnell (Giroux, Jágr)

New Jersey - Toronto 3:5 (1:2, 2:3, 0:0)
Góly: 13. Zubrus (Henrique), 24. Eliáš (Larsson, Kovaľčuk), 29. Clarkson (Palmieri, Mills) - 9. Crabb (Lombardi, Liles), 16. Grabovskij (Gardiner, Gustavsson), 27. Lupul (Komisarek, Connolly), 30. Lupul (Kessel, Connolly), 34. Lupul (Grabovskij, Kessel)

Colorado - Phoenix 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Góly: 39. O´Reilly (Winnik, O´Byrne) - 8. Pyatt (D. Morris, Gordon), 38. Vrbata (Hanzal, Ray Whitney), 41. Korpikoski (Schlemko, Klesla), 59. Vrbata (Ray Whitney, Ekman-Larsson)

• Zdroj: TASR, SITA, nhl.com