VIDEO Messi v závere zachránil Barcelonu pred prehrou

Ander Herrera a Lionel MessiAnder Herrera a Lionel Messi Zdroj: SITA

BARCELONA - - Futbalisti Athletica Bilbao remizovali v nedeľňajšom vyvrcholení 12. kola najvyššej španielskej súťaže s Barcelonou 2:2. Baskický tím, ktorý 1. decembra privíta v Európskej lige Slovan Bratislava, nezdolal katalánskeho obra viac ako 5 rokov a teraz o triumf prišiel v závere po zaváhaní obrany.

Šláger dvanásteho priniesol v prvom polčase skvelý futbal. Favorizovaní hostia mali síce prevahu, nebolo to však tradičné tici-taca. Hráči Athletica nielenže udržiavali dôstojný priebeh, ale aj sami prispeli k dynamike a kvalite zápasu. Herrera zastavil skvelú a rekordnú sériu brankára Victora Valdesa na 896 minútach bez inkasovaného gólu.

V druhom polčasu už bol terén príliš rozmočený, ale aj za týchto okolností pokračoval dramatický a zaujímavý zápas. Barcelona po odchode totálne vyčerpaného dispečera hry Xaviho úplne stratila tradičné štruktúry a v útoku nebezpeční domáci sa dočkali druhého gólu po rohu, keď si loptu do vlastnej bránky zrazil Pique. V záverečných minútach Bilbao trikrát striedalo, navyše prišlo o vylúčeného Amorebietu a totálny chaos v obrane využil Messi. Najlepší futbalista sveta napokon vyrovnal, keď mu súperov stopér prihral loptu, ktorú predtým jeho spoluhráč odkopol z rúk vlastnému brankárovi.

Athletic Bilbao - FC Barcelona 2:2 (1:1)
Góly: 20. Herrera, 80. Pique (vlastný) - 24. Fabregas, 90.+2 Messi. ČK: 90. Amorebieta (druhá žltá).

Zostava Bilbaa: Iraizoz - Iraola, Martinez, Amorebieta (17. San Jose), Aurtenetxe - Iturraspe, Herrera - Susaeta (89. Perez), De Marcos, Muniain (88. Gomez) - Llorente (90. San Jose).

• Zdroj: TASR, Goalsarena