Budeme v Santa Fe svedkami očakávaného defenzívneho duelu?

Hráč Lanusu Matias Fritzler (vľavo) v defenzívnom zákroku proti Riquelmemu z Bocy Juniors v zápase argentínskej ligy (18.9.)Hráč Lanusu Matias Fritzler (vľavo) v defenzívnom zákroku proti Riquelmemu z Bocy Juniors v zápase argentínskej ligy (18.9.) Zdroj: SITA

CIUDAD DE SANTA FE – Najvyššia futbalová liga v Argentíne (Primera Division) pokračuje v noci z utorka na stredu nášho času ďalšími zápasmi aktuálneho kola. Deviaty Union Santa Fe pred domácim publikom privíta piaty Lanus.

Úvodná časť ligovej sezóny v Argentíne – Apertura sa pomaly ale isto blíži ku svojmu koncu. Cez víkend definitívu prvenstva spečatila vedúca Boca Juniors hladkým víťazstvom s Banfieldom (3:0). Pre hráčov slávneho argentínskeho klubu to bol už 24. titul v domácej súťaži. Celkovo ide o pomerne defenzívnu ligu, v ktorej tradične dominujú obrany nad útokmi. Ani súboj dvoch celkov z prvej desiatky by nemal byť výnimkou.

Union Santa Fe so štrnástimi nastrieľanými gólmi v doterajších sedemnástich dueloch patrí medzi najmenej často skórujúce tímy súťaže. V posledných troch ligových zápasoch sa mužstvu nepodarilo ani raz strelecky presadiť, ale na druhej strane v týchto zápasoch inkasovalo len tri góly. Bilancia pred vlastným publikom: 2-6-1 a skóre 7:6 jednoznačne potvrdzuje vysoko defenzívny herný štýl domácich. Aj proti favorizovaným hosťom sa dá očakávať obranná taktika Unionu.

Lanus v tejto časti sezóny potvrdzuje svoj vysoký kredit, keď sa momentálne drží na slušnej piatej pozícii s len trojbodovou stratou na druhý Racing Club. Iba dvanásť inkasovaných gólov v doterajšom priebehu ligy radí mužstvo v tejto štatistike na tretiu priečku hneď za najlepším duom: Boca Juniors a Racing Club. V posledných dueloch sa však Lanus v ofenzíve neuveriteľne trápi. Mužstvo sa už tri zápasy strelecky nedokázalo presadiť a posledné dve stretnutia s All Boys a Olimpo skončili bezgólovou remízou. Z týchto súbojov vidno, že rovnako ako domáci aj hostia sú vyznávačmi defenzívneho herného prejavu.

Štatistiky ligy hovoria, že takmer dve tretiny zápasov odohraných v Argentínskej najvyššej súťaži končia pod hranicou troch gólov. Pohľad na bilancie a posledné duely domáceho Unionu a hosťujúceho Lanusu navráva, že by malo ísť o tradične defenzívne stretnutie Primera Division. Tipujeme, že v tomto zápase diváci viac ako dva góly neuvidia.

Aktualizácia: Úspešný tip. Jediným strelcom stretnutia sa stal hosťujúci Matias Fritzler, ktorý sa presadil už v šestnástej minúte duelu. Dokonca zápasu sme však zaznamenali už len červenú kartu na strane domácich, keď sa po dvoch žltých v 47. minúte predčasne porúčal Barrales. Avizovaný tip na počet gólov bol teda správnou voľbou.

7.12.2011 o 2:10  |  Union Santa Fe - At. Lanus  |  Tip: pod 2,5 gólu v zápase  |  Kurz: 1,47

• Zdroj: športky, ps