Dvadsiatka prehrala prvý prípravný duel s Fínskom

Markus GranlundMarkus Granlund Zdroj: internet

CALGARY - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov prehrali v prípravnom stretnutí v Calgary pred majstrovstvami sveta s Fínskom 0:3. Zverenci trénera Bokroša inkasovali gól v každej tretine. O presné zásahy Fínov sa postarali v 18. min Miro Aaltonen, v 26. min Markus Granlund a konečný výsledok stanovil v 43. min Joel Armia.

Generálkou pred MS "20" bude pre slovenských hokejistov 23. decembra súboj s USA, hrať sa bude v Three Hills.

Slovenská dvadsiatka začne svoje účinkovanie na svetovom šampionáte 27. decembra zápasom s Lotyšskom. Následne sa ešte v základnej skupine stretne s Ruskom (28. 12.), Švédskom (30. 12.) a Švajčiarskom (31. 12.). Cieľom tímu Ernesta Bokroša je postúpiť do štvrťfinále a vyhnúť sa záchranárskym prácam.

Slovensko "20" - Fínsko "20" 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Góly: 18. M. Aaltonen, 26. M. Granlund, 43. Armia

Slovensko: Šimboch (30. Riečický) - Marinčin, Garnát, A. Jánošík, Čerešňák, Trška, Čajkovský, Ďaloga, Kuráli - R. Mráz, M. Daňo, Jurčo - M. Tvrdoň, M. Hinďoš, Bubela - Matoušek, Bene, Cingel - Vaško, Matúš Chovan, Dolník

"Dnes sme hrali proti veľmi dobrému tímu, ktorý výborne korčuľoval. Myslím si, že ani my sme nehrali zle, nedokázali sme sa strelecky presadiť. Proti USA by sme si chceli vyskúšať iný štýl hry," uviedol po stretnutí Ernest Bokroš.

"Bolo to pre nás dôležité víťazstvo. Každá výhra sa počíta a pomáha tímu. Prvá tretina z našej strany nebola najideálnejšia, ale potom sme hrali viac ako solídne. Som spokojný s predvedenou hrou, ale stále máme čo zlepšovať," uviedol tréner Fínska Raimo Helminen.

• Zdroj: TASR, SITA