V Königssee triumf Švajčiara Heftiho, Jagnešák 25.

Beat Hefti a Thomas Lamparter Beat Hefti a Thomas Lamparter Zdroj: SITA

KÖNIGSSEE - Neúčasť nemeckej posádky majstrov Európy Thomas Florschütz - Kevin Kuske z minulotýždňového šampionátu najlepšie využilo duo Švajčiarov Beat Hefti - Thomas Lamparter, ktoré zvíťazilo v sobotňajších pretekoch dvojbobov v 5. kole seriálu Svetového pohára 2011/2012 v nemeckom Königssee.

Hefti potvrdil dobrú tohtosezónnu formu, keď v tejto disciplíne nechýbal na stupni víťazov ani na jednom z doterajších podujatí. Prvýkrát sa na pódium v aktuálnom súťažnom ročníku prebojovali ďalšie dve dvojice v poradí. Druhú priečku obsadili Lyndon Rush - Jesse Lumsden z Kanady (+0,30) a tretí boli domáci Manuel Machata - Andreas Bredau (+0,42).

Obhajca celkového triumfu z predchádzajúceho ročníka SP dvojbobov Alexandr Zubkov z Ruska opäť nestačil na trojicu najlepších, keď v posádke s Dmitrijom Trunenkovom obsadili 5. miesto (+0,57). Slovenskí reprezentanti Milan Jagnešák a Juraj Mokráš skončili v konkurencii 26 posádok na 25. pozícii, keď v prvej jazde dosiahli čas 51,86 s a od postupu do druhej - medzi elitnú dvadsiatku - ich delilo osem desatín sekundy.

Hefti sa vďaka druhému sezónnemu triumfu v tejto disciplíne prepracoval na čelo hodnotenia SP pilotov dvojbobov so ziskom 1060 bodov, doterajší líder Thomas Florschütz klesol na 3. miesto (885). Jagnešák si polepšil a so 180 bodmi je 28.

V Königssee sa v nedeľu bude súťažiť ešte v štvorboboch.

Výsledky - Svetový pohár 2011/2012 - 5. kolo - Königssee (Nem.):
1. Beat Hefti, Thomas Lamparter (Švajč.) 1:39,91 min, 2. Lyndon Rush, Jesse Lumsden (Kan.) 1:40,21, 3. Manuel Machata Andreas Bredau (Nem.) 1:40,33,...5. Alexandr Zubkov, Dmitrij Trunenkov (Rus.) 1:40,48,...25. Milan Jagnešák, Juraj Mokráš (SR) 51,86 - absolvovali len jednu jazdu