VIDEO Detroit natiahol víťaznú sériu, Halák dostal 3 góly

Jaroslav Halák v zápase proti DetroituJaroslav Halák v zápase proti Detroitu Zdroj: internet

NEW YORK - Šesťzápasový program NHL v noci na utorok žiadne body pre slovenských hokejistov nepriniesol. Najvýraznejšie vynikol výkon brankára Jaroslava Halák, ktorého St. Louis síce podľahol na ľade Detroitu 1:3, no slovenského gólmana s 25 úspešnými zákrokmi vyhlásili za druhú hviezdu zápasu. Pre Red Wings, ktorí po prvej tretine prehrávali 0:1, to bolo už 17. domáce víťazstvo v poradí.

V 21. min v presilovke vyrovnal Daciuk a o osem minút neskôr poslal domácich do vedenia Franzén. Konečnú podobu výsledku dal v 57. min Kronwall. Detroit tak v domácom prostredí triumfoval už sedemnástykrát za sebou, čo je v profilige maximum za posledných 36 rokov.

"Vieme aký štýl zdobí našu hru, ale niekedy sa musíte prispôsobiť okolnostiam. Určite máme v súťaži súperov, ktorých nemôžete zdolať bez splnenia určitých vecí a my sme o nich hovorili pred týmto zápasom," povedal obranca Detroitu Brad Stuart.

Obranca Milan Jurčina odohral za NY Islanders proti domácemu Torontu viac ako 20 minút, ale boli z toho len tri strely a dve "mínusky".

San Jose s útočníkom Michalom Handzušom prehralo v Edmontone 1:2 po samostatných nájazdoch, slovenský center si pripísal jednu strelu, mínusku a v záverečnom "rozstrele" nepremenil svoj samostatný nájazd.

Carolina - Winnipeg 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Góly: 4. Skinner (Gleason), 10. Brent (A. Stewart) - 34. K. Wellwood (Enström, Antropov)

Toronto - New York Islanders 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Góly: 2. Lombardi (Gardiner, Franson), 49. Kessel (Lupul, Gunnarsson), 57. Lombardi (Crabb, Grabovskij)

Nashville - Columbus 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Góly: 9. Fisher (Erat), 40. Fisher (S. Weber, Suter), 48. Halischuk (C. Smith, R. Ellis), 57. Hornqvist (Suter, Erat) - 27. Rick Nash (Vermette)

Edmonton - San Jose 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 27. Eberle (Petry, Gagner), rozhodujúci sam. nájazd premenil T. Hall - 47. Couture (D. Boyle, J. Thornton)

Los Angeles - Ottawa 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)
Góly: 16. W. Mitchell (Clifford, Fraser), 32. Clifford (C. Fraser, Doughty), 38. Jack Johnson (Doughty, Justin Williams), 40. Lewis - 49. Alfredsson (E. Karlsson, Gončar)

Detroit - St. Louis 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Góly: 21. Daciuk (Lidström, Zetterberg), 29. Franzén (Ericsson, Bertuzzi), 57. Kronwall (Lidström, Daciuk) - 2. Nichol (Crombeen, Ch. Porter)
Jaroslav Halák (STL) zneškodnil 25 striel súpera a vyhlásili ho za druhú hviezdu zápasu

• Zdroj: TASR, SITA, nhl.com