VIDEO V Skalici jedenásťgólová prestrelka, Pálffyho hetrik

Žigmund PálffyŽigmund Pálffy Zdroj: SITA

SKALICA - Už v 3. min využil Kutálek chybu nitrianskej obrany a samostatne zakončil presnou strelou do pravého horného rohu bránky - 1:0. Odpoveď mohla prísť v tej istej minúte pri Ručkayovej šanci, ale skóre vyrovnal dorážkou až Štefanka v 4. min.

V druhej polovici tretiny sa presadil Obdržálek, ktorému ku gólu výrazne pomohol tečom obranca Nitry. Domáci sa z vedenia netešili ani minútu, keď Hamrák v úniku prekonal Lakosila pomedzi betóny. Pálffy sa nechcel zmieriť s vyrovnaným stavom a počas presilovej hry spomedzi kruhov vystrelil puk pomedzi Fedorove nohy. Ďalšie gólové šance prišli najmä zo strany hostí, no v koncovke mali Nitrania problém.

Aj v druhej tretine sa hralo od prvej min. Segľa s Mašlonkom sa už v úvode postarali o vyrovnanie. O pár sekúnd sa mohli hráči Nitry dostať už do vedenia, po spolupráci Salijiho a Hrnku. Napriek množstvu gólov bolo stretnutie charakteristické najmä nepresnými prihrávkami a ťažkosťami v rozohrávke na oboch stranách. V polovici duelu nebol po porade s videorozhodcom uznaný gól domácich a o pár minút neskôr skórovali hostia pri prečíslení dvoch na jedného. Nitra sa dostala do psychickej výhody, ktorú zužitkovala druhá formácia pri kombinačnom góle, po ktorom Lakosila vystriedal Tomek. V závere tretiny si Skaličania dokázali vyvinúť tlak a šanciam Pálffyho a Šáteka v záverečných minútach druhej tretiny chýbalo len málo.

Hoci sa v úvode záverečnej tretiny hralo vlažne, tempo sa zvyšovalo a v rýchlosti pridali najmä domáci. Pálffy najskôr premenil nariadené trestné strieľanie a po ataku naňho taktiež využil presilovú hru. Záverečný gól stretnutia, ktorý zároveň rozhodol o víťazstve Skalice strelil Hruška po skalickom tlaku a efektnej akcii so Šmachom a Pálffym.

HK 36 Skalica - HK Nitra 6:5 (3:2, 0:3, 3:0)
Góly: 3. Kutálek, 12. Obdržálek (J. Hruška, R. Konečný), 13. Pálffy (R. Konečný, J. Hruška), 45. Pálffy (z trest. strieľania), 49. Pálffy (Lušňák, Šmach), 51. J. Hruška (Pálffy, Šmach) - 4. M. Štefanka (Rais, Kropáč), 13. Hamrák (M. Segľa), 22. M. Segľa (Mašlonka), 30. Rais (Martin Bača, M. Štefanka), 35. Kropáč (M. Štefanka, R. Tománek)
Vylúčení: 2:6 na 2 min, navyše: R. Školiak 5+DKZ za hrubosť - Tůma 5+DKZ za hrubosť, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - R. Návratek, M. Junek, 2018 divákov

Skalica: Lakosil (35. Tomek) - Vyrúbalík, Šmach, Pojkar, Kloz, Jankovič, Křetinský, Gula, Magušin - Pálffy, Lušňák, R. Školiak - Obdržálek, J. Hruška, R. Konečný - Kutálek, Holovič, Šátek - J. Jurík, Klejna, T. Mikúš

Nitra: I. Fedor (13. Šimboch) - Rais, Ďurák, Vosátko, Martin Bača, Gurčík, Ordzovenský, Tůma - H. Ručkay, Hrnka, G. Saliji - Kropáč, M. Štefanka, R. Tománek - Mašlonka, M. Segľa, Hamrák - Šumichrast, Káčer, Radulay

Svatopluk Kosík (asistent trénera Skalice): "Prvé dve tretiny sme predvádzali nepresvedčivý výkon, v hre bolo plno nepresností. V tretej časti hry sme zredukovali mužstvo na tri päťky, vytvorili sme si tlak a dokázali vyhrať."

Miloš Fleischer (asistent trénera Nitry): "My sme po prehratom zápase chceli už vyhrať. Hrali sme dobre. V prvej tretine sme si dali tri vlastné góly, v druhom dejstve sa nám podarilo otočiť výsledok a v tretej tretine stačilo hrať disciplinovane, aby sme si náskok udržali. Nepodarilo sa nám to a Skaličania využili presilovku. Hráči HK 36 hrajú najlepšie presilové hry v extralige, a to rozhodlo."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv