VIDEO Košice si poradili so Žilinou, v závere tŕpli

Miroslav ZálešákMiroslav Zálešák Zdroj: SITA

KOŠICE - Najprv fanúšikovia potleskom zablahoželali trénerovi domácich Miroslavovi Ihnačákovi k jeho jubileu 50 rokov a v 2. minúte sa pridali ku gratulácii na ľade aj hráči v podobe úvodného gólu, ktorého autorom bol Piatak. V 8. minúte mohli zvýšiť Jenčík s Miklíkom, ale v dobrej pozícii netrafili žilinskú bránku.

Hostia sa postupne dostávali do tempa, viackrát v obrannom pásme domácich pekne zakombinovali, ale do vyloženej šance sa nedostali. Košičania hrali dôrazne v obrane, v útoku boli o niečo strelecky úspešnejší. V 18. minúte sa k odrazenému puku dostal obranca Kolba a zvýšil na 2:0.

Druhú 20-minútovku začali hostia presilovkou, ale bez gólového zápisu. Bližšie k nemu boli v 26. minúte, ale Drábek z ľavej strany Hyláka neprekonal. Žilinčania v týchto fázach hry zvýšili útočnú aktivitu a neustále sa hralo pred košickou bránkou. Hostia nevyužili ani druhú presilovú hru. V 29. minúte sa po rýchlom brejku dostal Pašek sám pred Laca, ten však jeho strelu zázračne kryl. Vyšlo to však v 34. minúte Jenčíkovi, ktorý po ideálnej prihrávke Grona zblízka zvýšil na 3:0. O dve minúty neskôr hostia vymazali čisté konto Hylákovi. Devečka kurióznym gólom oblúčikom z diaľky do pravého horného rohu znížil na 3:1.

V záverečnom dejstve Košičania prepli na vyššie obrátky, vytvorili si obrovský tlak, ale z množstva šancí využili v prvej 10-mútovke tejto tretiny iba jednu a to v 50. minúte Zálešákom. Aj na druhej strane o dve minúty neskôr bez prípravy vystrelil Sivák a skóre sa menilo na 4:2. V závere potom hostia nevyužili presilovku, ale v 57. minúte po treťom góle, ktorého autorom bol Troliga, vycítili šancu na vyrovnanie. Nepomohla im k tomu však ani viac ako minútová hra bez brankára.

HC Košice - MsHK DOXXbet Žilina 4:3 (2:0, 1:1, 1:2)
Góly: 2. E. Piatak (Spilar, Hvila), 18. Kolba (E. Piatak), 34. Jenčík (Michel Miklík, Slimák), 50. Zálešák (P. Bartoš, Kristek) - 36. Devečka, 52. P. Sivák (Devečka), 57. Troliga (Houdek)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Rovenský, Gajan, 4919 divákov

Košice: Hylák - Homer, J. Tabaček, Šeda, Kolba, Slimák, Martin Chovan, Gajdoš - P. Bartoš, Kristek, Zálešák - Jenčík, S. Gron, Michel Miklík - Pašek, Marcel Haščák, Dravecký - Spilar, Hvila, E. Piatak

Žilina: M. Laco - D. Devečka, Kudělka, Harant, Dlouhý, Ďurkech, Houdek, Staňo, Krčula - P. Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - Drábek, V. Nemec, Stupka - M. Drevenák, Troliga, Smotrila - T. Sýkora, Linet, Kubiš

Miroslav Ihnačák (tréner Košíc): "Vytvorili sme si dosť gólových príležitostí, ale našou najväčšou prekážkou bol brankár Marek Laco. V závere síce hostia znížili na rozdiel gólu, ale zápas sa nám podarilo dotiahnuť do víťazného konca."

Milan Jančuška (tréner Žiliny): "Vedeli sme, že Košice disponujú obrovskou útočnou silou, že tu nemôžeme hrať otvorený hokej. Škoda chýb, ktoré nás stáli dva góly. Potom sme sa ťažko presadzovali. V druhej časti stretnutia sme však už lepšie korčuľovali, škoda, že kontaktný gól prišiel neskoro. V závere sme ožili a mohli sme aj vyrovnať."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv