VIDEO Slovan inkasoval v Bystrici štvorgólovú prehru

Ľubor Zuzin sa teší z góluĽubor Zuzin sa teší z gólu Zdroj: SITA

BANSKÁ BYSTRICA - Prehrať tretinu 3:0 dokáže podlomiť nohy a slovanisti museli ustáť aj takýto úder. V druhej časti hry inkasovali trikrát a takúto sprchu si zaslúžili. Od začiatku pôsobili ako nedosolené jedlo a po úvodnom góle len hľadali stratenú tvár.

Bystričania naopak, pokropení živou vodou búšili do favorita zápasu takou silou, že tabuľkový rozdiel sa dokonale zotrel, ba dokonca pôsobil úplne opačne.

V 9. min Pulliainen mohol v prospech domácich otvoriť skóre, no asi priveľmi pri samostatnom nájazde rozmýšľal. V 18. min Lipiansky i Šatan márne triafali do čierneho, brankár Kostúr si v retro drese udržiaval nepriestrelnosť a perfektným spôsobom nadviazal na vynikajúci výkon z predchádzajúceho zápasu vo Zvolene.

V 28. min si v presilovke nacvičený signál najskôr vyskúšali Jokila so Sýkorom, vzápätí Jokila s Kristofferssonom, a práve po strele švédskeho útočníka a teči Sykoru padol úvodný gól, keď brankárovi Karhunenovi bránila vo výhľade spleť hráčov. O päť minút neskôr Hričinov nastrelený puk Zuzin tečoval perfektne do siete a keď o necelé dve minúty Jabrocký po ukážkovom kolotoči dotlačil puk na dvakrát do siete, na vyblednutý Slovan by asi už nikto nevsadil. Inak sa od začiatku hral pod Urpínom príťažlivý hokej, s nasadením a ani chvíľkou oddychu.  V 34. min bravúrne vychytal Hudáčka, ak by sa tak nestalo, mohol sa zápas dosť skomplikovať. Záver druhej tretiny patril jasne domácim, Kokavec v 36. min a tesne pred prestávkou Grman nepremenili čisté šance a slovanisti si mohli zažiadať o 'uterák'.

V tretej tretine sa ťarchy trojgólového manka Slovan nezbavil, v 44. min Šatan mieril z uhla len do bočnej siete a aj tento moment napovedal, že hostia zápas pod Urpínom z viacerých príčin nezvládli. Ku koncu narástlo úsilie hostí streliť aspoň čestný úspech a brankár Kostúr sa zopárkrát pousiloval, aby si ustrážil čisté konto. V 51. min Grman po buly a nevinnej strele pridal od mantinelu z ostrého uhla ďalší gól 'baranov', a to už bola prisilná 'káva' na neplodnú snahu Slovana.

HC'05 Banská Bystrica - HC Slovan Bratislava 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Góly: 28. Ján Sýkora (Kristoffersson, Jokila), 33. Zuzin (T. Hričina, Heizer), 35. Jabrocký (Kútny, Miroslav Hlinka), 51. Grman (Heizer)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše: 40. Švarný (Slovan) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko - M. Korba, P. Korba, 2017 divákov

Banská Bystrica: Kostúr - Huba, M. Grman, Cebák, Brňák, Kubka, Bambúch, Beňa, Novajovský - Ján Sýkora, Jokila, Kristoffersson - Jabrocký, Miroslav Hlinka, Kútny - L. Novák, Pulliainen, M. Kokavec - Zuzin, Heizer, T. Hričina

Slovan: Karhunen - Dobroň, Švarný, P. Frühauf, I. Ďatelinka, Štajnoch, L. Kozák, Jerofejevs - Šatan, Lipiansky, L. Hudáček - Kukumberg, M. Hudec, M. Bartánus - D. Skokan, Bulík, M. Bakoš - Buc, Preisinger, Harvey

Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): "Prvá tretina bola z oboch strán opatrnejšia, šancí bolo pomenej. Naštartovala nás až presilová hra v druhej tretine, ktorú sme konečne využili. Potom sme strelili aj ďalšie góly a do tretej časti sme išli s tým, že výsledok udržíme. Aj keď nás perfektný fanklub poháňal dopredu, stále sme mysleli na zadné dvierka a čakali sme na príležitosť. Vytvorili sme si šance, chlapci podali perfektný výkon a som rád, že sa vrátila do tímu a na tento štadión pohoda pred zápasmi play-off."

Jan Neliba (tréner Slovana): "Víťazstvo domácich je zaslúžené. Do zápasu nastúpili s väčším nasadením, a to sa odrazilo aj na ľade. Výsledok je pre nás krutý, ale taký je hokej. Bolo to o bojovnosti, ktorej mali domáci viac a my na tom musíme zapracovať, ak chceme byť úspešným tímom. Čaká nás veľa práce, najmä po mentálnej stránke."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv