Somík, Podkonický a Valach s gólom, Pardubice zakopli

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: hcpce.cz

PRAHA - Hokejisti Třinca si zabezpečili účasť v predkole play-off českej extraligy po triumfe 4:1 na ľade Pardubíc. Jediný gól domácich strelil slovenský útočník Radovan Somík.

Traja slovenskí útočníci bodovo pomohli Mladej Boleslavi k výhre nad Plzňou 5:4 po predĺžení. Presný zásah zaznamenal Andrej Podkonický a po asistencii Boris Žabka i Roman Tomas.

Štvorgólové manko po prvej tretine dokázali zmazať hráči Slavie Praha a v súboji s Libercom uspeli v nájazdoch. Premiérovým gólom v sezóne sa na tom podieľal aj obranca Juraj Valach.

Mladá Boleslav - Plzeň 5:4 po predĺžení (1:1, 1:3, 2:0 - 1:0)
Góly: 11. Mikulík (ŽABKA), 21. Balaštík (TOMAS), 42. PODKONICKÝ, 60. Bahenský, 62. Balaštík - 17. Pletka, 32. Johnson, 36. Havlíček, 39. Pletka

Pardubice - Třinec 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Góly: 38. SOMÍK - 16. Hrňa, 35. Hrabal, 44. Hořava, 59. Bonk

Slavia Praha - Liberec 5:4 po nájazdoch (0:4, 4:0, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 33. VALACH, 34. Hertl, 35. Krejčík, 36. Pospíšil, rozh. nájazd Dušek - 5. Nedvěd, 9. Urban, 14. Nedvěd, 15. Kudrna