VIDEO Kroták hlavným strojcom víťazstva Popradu v Nitre

Radosť Arného KrotákaRadosť Arného Krotáka Zdroj: SITA

NITRA - V Nitre sa hral pred skromnou kulisou priemerný hokej. Domáci priaznivci sa z gólu tešili už po 65 sekundách: Tománek posunul v útočnom pásme puk na Štefanku a ten strelou spomedzi kruhov prekvapil Melicherčíka. V ďalšom priebehu úvodnej tretiny mali hostia k dispozícii tri presilovky, ale nič z nich nevyťažili.

Vyrovnať mohol paradoxne v oslabení obranca Suchý, v 17. min však zblízka neprekonal Šimbocha.

Nie príliš atraktívny hokej pokračoval aj po prvej prestávke. Hostia však svoju k zrýchlili hru a brankára Nitry ohrozovali častejšie. Dvadsiata šiesta minúta priniesla sľubnú príležitosť domáceho Tománka, ale nitriansky strelec nezakončil krátky únik gólom. O dve minúty mohli Popradčania vyrovnať, keď až dvaja domáci hráči zlomili hokejku, túto improvizovanú presilovku piatich proti trom však hostia nezužitkovali. V polovici zápasu mal dve výborné príležitosti Svačina, ale pokus o blafák a ani strelu zblízka nezakončil gólom. V 35. min sa však už Podtatranci radovali: v presilovke vrátil Chovan puk Balánovi a na jeho pokus zo strednej vzdialenosti zareagoval domáci brankár neskoro - 1:1. Hostia mali naďalej viac z hry a ich prevahu vyjadril zmenou skóre v 39. min Kroták. Obávaný kanonier rutinérsky zakončil svoj únik po dobrej prihrávke od Svitanu.

Hostia vstúpili do tretej tretiny útočne naladení a ich snahu o "poisťujúci" tretí gól korunoval v 45. min Svačina: v početnej výhode si nakorčuľoval medzi kruhy a výzvu od Chovana trafil ideálne - 1:3. Už nasledujúcou akciou sa však domáci vrátili do zápasu. V skrumáži pred Melicherčíkom Hamrák ideálne našiel Kropáča, ktorý nepohrdol odkrytou bránkou a bolo 2:3 z pohľadu Nitry. Skóre sa napokon už nezmenilo.

HK Nitra - HK AutoFinance Poprad 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
Góly: 2. M. Štefanka (Tománek), 46. Kropáč (Hamrák, Uhnák) - 35. Balán (Michal Chovan, A. Kroták), 39. A. Kroták (P. Svitana), 45. Svačina (Michal Chovan, A. Kroták)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše R. Rapáč (Poprad) 10 min za zhodenie rukavíc, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga - Stano, J. Tvrdoň, 1398 divákov

Nitra: Šimboch - K. Grman, Tůma, Ďurák, Vosátko, Martin Bača, Ordzovenský, Gurčík, Hrudík, Káčer - G. Saliji, Hrnka, H. Ručkay - Kropáč, M. Štefanka, Tománek - Mašlonka, Hamrák, Martin Segľa - Bene, Uhnák, Radulay

Poprad: Melicherčík - Pentikäinen, R. Suchý, Tavželj, Kovačevič, Fabian, Jáchym, D. Kramár - Škovira, Strömberg, Vaic - Michal Chovan, Balán, R. Rapáč - Svačina, A. Kroták, P. Svitana - Homa, S. Takáč, Malina

Miloš Fleischer (asistent trénera Nitry): "Začali sme dobre, vychádzali nám kombinácie a dostali sme sa aj do vedenia. V druhej tretine sme však vlastnými chybami umožnili súperovi dostať sa do tempa. Popradčania mali aj viac šancí, z ktorých dve využili. V záverečnej časti sme sa urobili korektúry v zostave, ale na vyrovnanie to nestačilo."

Róbert Spišák (asistent trénera Popradu): "Úvod nám nevyšiel, prvá tretina bola z našej strany zlá. Nemali sme dobrý pohyb a ani organizáciu hry. V druhej tretine sme to zlepšili a zvládli sme priebežný obrat. V záverečnej časti sme už kontrolovali priebeh a toto dôležité stretnutie sme napokon dotiahli do víťazného konca."