VIDEO Chára chránil spoluhráča, Neil zdatným súperom

Pästný súboj Cháru a NeilaPästný súboj Cháru a Neila Zdroj: SITA

OTTAWA - Obranca Bostonu Zdeno Chára sa dvomi asistenciami podieľal na výhre svojho tímu v sobotňajšom zápase na ľade Ottawy 5:3. Chára sa podieľal na úvodných dvoch góloch Bruins. V 4. minúte Patrice Bergeron po strele Cháru vyrovnal na 1:1 a v závere prvej tretiny založil kapitán Bruins vo vlastnom obrannom pásme akciu, po ktorej Brad Marchand otočil vývoj duelu.

Slovenský obranca odohral takmer 23 minút a okrem šiestich streleckých pokusov a plusového bodu zaznamenal i dve vylúčenia, vrátane päťminútového trestu za bitku s Chrisom Neilom, keď chcel ochrániť Johnnyho Boychuka.

"Neil urobil naozaj pekný bodyček, ktorý bol čistý. Je to súčasť hry. Patrí k nej však aj chránenie spoluhráčov a ja som urobil to, čo som mal urobiť," skonštatoval Chára o pästnom súboji.

• Zdroj: SITA, TASR, youtube