VIDEO Neapol zdolal Parmu, rímske derby pre Lazio

Edinson Cavani a Marek Hamšík sa tešia z góluEdinson Cavani a Marek Hamšík sa tešia z gólu Zdroj: SITA

RÍM - Futbalisti SSC Neapol triumfovali v zápase 26. kola talianskej Serie A na ihrisku Parmy 2:1. O triumf Neapola sa zaslúžili góly Edinsona Cavaniho a Ezequiela Lavezziho, slovenský stredopoliar Marek Hamšík odohral celý zápas.

Uruguajčan Cavani síce zahodil v 39. minúte penaltu, ale 16. gól v aktuálnom ročníku ligy strelil v 40. minúte. Domácim sa podarilo vyrovnať v 77. minúte vďaka Cristianovi Zaccardovi, ale o cennom triumfe hostí rozhodol argentínsky útočník Lavezzi 4 minúty pred koncom riadneho času. SSC sa posunul na piate miesto tabuľky s 43 bodmi.

Talianski priaznivci v hlavnom meste videli stosedemdesiate rímske ligové derby. Lazio si po osemdesiatminútovej "presilovke" pripísalo plný bodový získ, keď zdolalo AS 2:1. Hostia sa vďaka triumfu vyšvihli na tretiu priečku tabuľky, s ktorým sa po bezgólovej remíze s Atalantou rozlúčilo Udinese. AS prišlo už v úvode stretnutia o holandského brankára Maartena Stekelenburga, ktorý mimo pokutového územia fauloval Miroslava Kloseho. Po ďalšom faule na Kloseho prišiel pokutový kop, ktorý v 10. minúte bezpečne premenil Hernanes. Už o šesť minút prišlo vyrovnanie na 1:1 z kopačky Fabia Boriniho. Tri body zabezpečil Laziu v 61. minúte Stefano Mauri. Hostia napriek vylúčeniu Lionela Scaloniho v 86. minúte už výsledok ubránili.

Janovčania uchmatli po remíze 2:2 bod na ihrisku Lecce. Slovenský reprezentant Juraj Kucka odohral v drese hostí celé stretnutie a v 31. minúte videl žltú kartu.

V poslednom zápase hráči Interu Miláno na vlastnom štadióne iba remizovali s Cataniou 2:2. Domáci už v polčase prehrávali 0:2, no góly Forlana a Milita im zachránili aspoň bod. Interu však patrí až 7. priečka v tabuľke a na vedúce AC Miláno stráca už 14 bodov.

AS Rím - Lazio Rím 1:2 (1:1)
Góly: 16. Borini - 10. Hernanes (z pok. kopu), 62. Mauri, ČK: 9. Stekelenburg - 88. Scaloni po druhej ŽK

AC Fiorentina - AC Cesena 2:0 (0:0)
Góly: 62. Moras (vlastný), 74. Cassani

US Lecce - FC Janov 2:2 (0:1)

Góly: 61. Muriel, 81. Brivio - 21. a 86. Sculli