Carcillo podpísal novú zmluvu s Chicagom

Daniel Carcillo sa bitjám nebrániDaniel Carcillo sa bitjám nebráni Zdroj: SITA

CHICAGO - Klub zámorskej hokejovej NHL Chicago Blackhawks predĺžil o ďalšie dva roky zmluvu s útočníkom Danielom Carcillom.

Dvadsaťšesťročný hokejista by mal ročne zarobiť 825-tisíc dolárov. Pred rokom v lete podpísal s Chicagom zmluvu na jednu sezónu na 775-tisíc dolárov. V 28 stretnutiach základnej časti strelil 2 góly a pridal 9 asistencií, na svojom konte mal aj 82 trestných minút.

Pre Dana Carcilla sa sezóna predčasne skončila už v januári, keď sa musel podrobiť operácii potrhaných krížnych väzív v ľavom kolene. Carcillo sa zranil ešte 2. januára v druhej tretine zápasu s Edmontonom (4:3), keď sa snažil tvrdo naraziť na mantinel Toma Gilberta. Dvadsaťšesťročný útočník za svoj zákrok dostal trest na 5 minút plus do konca zápasu a vedenie ligy ho neskôr suspendovalo na sedem duelov.