VIDEO Žilina stiahla náskok Slovana, výhru spečatil Huna

Róbert Huna a brániaci Michal HudecRóbert Huna a brániaci Michal Hudec Zdroj: TASR

ŽILINA - Hokejisti MsHK Žilina zvíťazili v treťom štvrťfinále Tipsport extraligy nad Slovanom Bratislava 3:1 a znížili stav série na 1:2. Štvrtý zápas je na programe v stredu opäť na žlinskom ľade.

Žilinčania sa pustili do svojho súpera bez rešpektu. Už po 93 sekundách v presilovej hre dorazil puk po strele Ďurkecha do siete Drábek - 1:0. Hneď na to mohol vyrovnať Lipiansky, ale sám pred Lacom ani na dvakrát neuspel. Slovanisti zvyšovali svoje tempo, na strážcu domácej svätyne postupne nevyzreli Kukumberg a Buc. V druhej polovici tretiny najskôr vlci nevyužili 89 sekundovú početnú výhodu o dvoch hráčov, ale 34 sekúnd pred sirénou už po nezištnej Stupkovej nahrávke prestrelil Karhunena Tomáš Sýkora.

V opatrnom úvode prostrednej časti zaujali len možnosti Richarda Hunu a Ivana Švarného, pri ktorých sa vyznamenali obaja brankári. V 28. minúte sa ocitol medzi kruhmi nepokrytý Harant, z dobrej pozície však prestrelil Karhunenovu bránu. V ďalšom priebehu sa hral bojovný hokej bez väčších príležitostí. Slovan mal optickú prevahu, ale skórovať mohli domáci. V 36. minúte sa dostal do samostatného úniku Tomáš Sýkora, ale fínsky gólman jeho úmysel vystihol. Na opačnej strane nepretlačil puk do siete zblízka Jerofejevs.

Do tretej časti vstúpili hostia s jasným cieľom zdramatizovať vývoj duelu. Po Kukumbergovom zakončení sa Laco stihol premiestniť a puk pred čiarou betónom zachytiť. Na opačnej strane napriahol v pravom kruhu Sivák a opečiatkoval brvno brány Slovana. V 49. minúte sa Bratislavčania predsa len dočkali. Lipiansky sa po individuálnej akcii dostal pred Laca, položil si ho na ľad a zasunul puk za jeho chrbát. Belasí sa snažili vyrovnať, Žilinčania však pozorne bránili. Necelé dve minúty pred sirénou odvolával tréner Slovana brankára Karhunena, puku sa zmocnil Róbert Huna a cez celé klzisko ho poslal do brány. Žilina znížila stav série na 1:2 v prospech súpera.

MsHK DOXXbet Žilina - HC Slovan Bratislava 3:1 (2:0, 0:0,1:1) - stav série: 1:2
Góly: 2. Drábek (Ďurkech, Smotrila), 20. T. Sýkora (Stupka, Dlouhý), 59. Róbert Huna (Houdek) - 49. Lipiansky (Jass)
Vylúčení: 4:9 na 2 min, presilovky 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Grečko, Kubuš - Stano, M. Novák, 2531 divákov

Žilina: M. Laco - D. Devečka, Kudělka, Harant, Dlouhý, Houdek, Ďurkech, Krčula, Staňo - P. Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - T. Sýkora, V. Nemec, Stupka - Smotrila, M. Drevenák, Drábek - Linet, Troliga, Kubiš

Slovan: Karhunen - Švarný, Dobroň, I. Ďatelinka, P. Frühauf, Jerofejevs, Štajnoch, Jass, L. Kozák - L. Hudáček, Lipiansky, M. Bartánus - Kukumberg, Bulík, M. Hudec - D. Skokan, M. Sloboda, M. Bakoš - Harvey, Preisinger, D. Buc

Milan Jančuška, tréner Žiliny: „Som rád, že sme vyhrali a vrátili sme sa do hry v sérii. Hrali sme veľa presiloviek, využili sme dve. Škoda nevyužitej presilovej hry o dvoch hráčov alebo samostatného nájazdu Sýkoru, mohli sme rozhodnúť skôr. Túžba a bojovnosť však nakoniec slávili úspech. Zajtra chceme uspieť. Po takomto víťazstve sa bude regenerovať lepšie.“

Roman Stantien, asistent trénera Slovana: „Po taktickej stránke sme nezvládli prvú tretinu. Od toho sa odvíjal ďalší vývoj. Za jednu tretinu už nemôžeme dobehnúť to, čo sme v prvej polovici pokazili.“

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv