VIDEO Slovan má po výhre v Žiline postupový mečbal

Gólová radosť hráčov SlovanaGólová radosť hráčov Slovana Zdroj: SITA

ŽILINA - Hokejisti Slovana Bratislava triumfovali v stredajšom štvrtom zápase 1/4-finále play off extraligy na ľade Žiliny 5:2 a v sérii vedú už 3:1. Posledný postupový krok tak môžu urobiť už v najbližšom zápase v piatok na vlastnom ľade. V opatrnom úvode zaujal len pokus Skokana, ktorý Laco bez problémov kryl. V 4. minúte už belasí ako blesk z jasného neba udreli. Kukumberg vyhral vhadzovanie a Hudec bez prípravy prestrelil domáceho brankára.

V polovici tretiny napriahol v početnej výhode na modrej čiare Švarný a Slovan vyhrával o dva góly. Žilina mohla skorigovať v nasledujúcej presilovej hre. Nemec však puk zblízka do siete nepretlačil a Ďurkech nikým nekrytý spomedzi kruhov minul pravú žrď.

Do prostrednej časti vstúpili domáci raketovo. Už po piatich sekundách vystrelil Sivák, Karhunen si lapačkou na puk siahol, ale ten prepadol za jeho chrbát. Radosť domácich trvala len do 25. minúty, kedy vo vlastnom oslabení unikol Buc a po jeho prihrávke už Skokan nemal problém poslať puk za Laca. V polovici duelu strieľal po Sivákovom priklepnutí Richard Huna, Karhunen bol tentoraz pozorný. Aj v ďalšom priebehu pokračovala snaha domácich hokejistov, ktorí sa ale proti fyzicky vyspelému súperovi nedokázali výraznejšie presadiť.

Tretie dejstvo začali vlci zostra. Blafák Richarda Hunu po individuálnej akcii Karhunen zmaril. Následne mali domáci 80-sekundovú výhodu presilovej hry o dvoch hráčov, ale Slovanisti sa dokázali ubrániť. V 51. minúte však Karhunen neudržal puk po strele Richarda Hunu a Devečka vrátil Žilinčanov do hry. Lenže o štyri minúty nestihol Laco spojiť betóny po strele Buca a hostia viedli o dva góly. Navyše, o osemdesiat sekúnd neskôr chladnokrvne zakončil svoj samostatný únik Bakoš. Belasí zvíťazili 5:2 a v sérii vyhrávajú už 3:1.

MHK DOXXbet Žilina - Slovan Bratislava 2:5 (0:2, 1:1, 1:2) - stav série 1:3
Góly: 21. Sivák (Róbert Huna), 51. Devečka (Richard Huna, Róbert Huna) - 4. Hudec (Kukumberg), 10. Švarný (Hudáček), 25. Skokan (Buc), 55. Buc (Bartánus, Lipiansky), 56. Bakoš. Rozhodovali: Lauff, Lokšík - Šefčík, Výleta, vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše Róbert Huna a Troliga (obaja Žilina) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1.

MsHK DOXXbet Žilina: Laco - Devečka, Kudělka, Harant, Dlouhý, Houdek, Ďurkech, Krčula, Staňo - Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - Sýkora, Nemec, Stupka - Smotrila, Drevenák, Drábek - Linet, Troliga, Kubiš

Slovan: Karhunen - Švarný, Dobroň, Ďatelinka, Frühauf, Jerofejevs, Štajnoch, Jass, Kozák - Hudáček, Lipiansky, Bartánus - Kukumberg, Bulík, Hudec - Skokan, Sloboda, Bakoš - Harvey, Preisinger, Buc

Milan Jančuška, tréner Žiliny: "Mali sme zlý vstup do zápasu. Bolo tam priveľa opatrností, inkasovali sme dva rýchle góly. Proti súperovi ako je Slovan sa to doťahuje veľmi ťažko. Hoci sme strelili kontaktný gól, urobili sme veľkú chybu vo vlastnej presilovke a súper nám opäť odskočil. Celkovo sme urobili veľa individuálnych taktických chýb, ktoré nás stáli lepší výsledok."

Jan Neliba, tréner Slovana: "My sme sa chceli poučiť zo včerajška a vstúpiť do zápasu lepšie. Podarilo sa nám to, išli sme rýchlo do vedenia. Domácim sa podarilo znížiť po lacnom góle. My sme však mali dosť šancí, aby sme súperovi odskočili na vyšší rozdiel. Som rád, že sme tu získali aspoň jedno víťazstvo. Doma sa musíme snažiť hrať pozorne a využiť našu aktuálnu formu."

• Zdroj: TASR, huste.tv