Nitra sa vyhla baráži, Bardejov víťazom I. ligy

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

BARDEJOV - Hokejisti Bemaco HK-46 Bardejov zvíťazili v rozhodujúcom siedmom zápase finále play off I. ligy nad ŠHK 37 Piešťany 6:2 a stali sa šampiónmi druhej najvyššej súťaže. Ako farma extraligových Košíc potvrdili víťazstvo v základnej časti súťaže a vo finálovej sérii dominovali 4:3 na zápasy.

Ich vôbec prvý triumf v súťaži súčasne znamená, že sa nebude hrať baráž o postup do extraligy a príslušnosť medzi slovenskou elitou si udržali hokejisti Nitry.

Bemaco HK-46 Bardejov - ŠHK 37 Piešťany 6:2 (1:0, 2:2, 3:0)

Góly: 36., 59. Petruška, 15. Valentín, 21. Baláž, 43. Molnár, 46. Gmitter - 28. Románek, 34. Peško. Rozhodovali: Kubuš, J. Konc - P. Korba, M. Korba, vylúčení: 5:7, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, 2000 divákov.

Bardejov: Marton - Gajdoš, Valentín, Pichnarčík, Takáč, Školiak, Polaček, Šimo, Mojdiš - Gmitter, Sabol, Baláž - Gráčik, Dancsák, Molnár - Petruška, Piatak, Valchař - Minčák, Náhlik, R. Schneider

Piešťany: Dzubina - Hruška, Bokroš, Urban, Mišura, Bučka, T. Schneider, Macháč - Pupák, Mertel, Ručkay - Románek, Peško, Haring - Jánoš, Ďuriš, Chylo - Klčo, Mihálik, Lisoň

Rozhodujúci siedmy zápas o majstra I. ligy i o účasť v baráži o extraligu bol od začiatku zaujímavý. Domáci začali útočnejšie a prvú šancu mali po piatich minútach po strele Školiaka a aj Dancsák sa prebojoval pred Dzubinu. Domácim nevyšla presilovka a Jánoš minul Martonovu bránku. Hostia odolávali nasadeniu domácich a ich útočné činnosti boli veľmi nebezpečné. V 15. minúte sa Románek takmer preháčkoval pred Martona, no z protiútoku René Schneider potiahol poza bránku a jeho prihrávku Valentín v páde poslal do pravého rohu Dzubinovej bránky. Pri presilovke hostí mal Marton šťastie, keď sa puk sa odrazil od pravej žrde.

Šarišanom sa vydaril úvod druhej tretiny. Po 20-sekundách Baláž zblízka nedal šancu Dzubinovi. Potom prežili presilovku, no na ľade sa priostrilo v osobných súbojoch. Hostia pridali na dôraze v útočnom pásme, Peško prihrával Románkovi na 2:1. Keď nevyšla domácim presilovka, Románek sa odvďačil prihrávkou Peškovi a bolo 2:2. Domáci konečne využili presilovku a Petruška svojím dôrazom opäť dostal domácich do vedenia.

Na prelome druhej a tretej tretiny domáci nevyužili presilovku, no pri následnom vylúčení Haringa, gólom Molnára po Školiakovej prihrávke odskočili až na rozhodujúce dva góly. Najmä mladí Bardejovčania, ale aj celý tím dostali krídla, prekorčuľovali hostí a využili aj ďalšiu presilovku, keď Baláž prihral Gmitterovi a bolo o tri góly. Hostia sa nevzdávali, no nevyužili presilovku o dvoch hráčov. Posledný gól sezóny pri oslabení dal Petruška do prázdnej bránky. Trofeje a medaily dvom najúspešnejším kolektívom odovzdávali zástupcovia VV SZĽH Štamberský a Rusnák.

Jozef Čontofalský, tréner Bardejova: "Také vyvrcholenie prvoligovej súťaže som si predstavoval, lebo sme hrali pred fantastickými divákmi, ktorí si zaslúžili, aby oslavovali s nami. Stretli sa dve najlepšie mužstvá, no nebolo to jednoduché. Nedovolili sme hosťom využiť presilovku o dvoch hráčov, naši chlapci zabojovali, siahli na dno síl a v Bardejove sa tešíme zo zlatých medailí."

Milan Hovorka, tréner Piešťan: "Séria mala veľký náboj, oba kluby ukázali veľkú silu. Publikum na oboch štadiónoch bolo vynikajúce, no nepredstavovali sme si taký koniec. V oslabeniach sme dostali tri góly, lebo sme robili zbytočné fauly v strednom pásme. Mňa najviac mrzí, že Nitra prišla k extralige ako slepé kura k zrnu."