VIDEO Pennsylvánske derby okorenila hromadná bitka

Pavel Kubina (13) a Brayden Schenn (10) vs. Arron AshamPavel Kubina (13) a Brayden Schenn (10) vs. Arron Asham Zdroj: SITA

PHILADELPHIA - V tradičnom pennsylvánskom derby v NHL sa v nedeľňajšom zápase viac darilo Philadelphii, ktorá zvíťazila nad Pittsburghom 6:4. "Pens" získali rýchlo vedenie 2:0, Flyers však nezložili zbrane a piatimi presnými zásahmi za sebou otočili vývoj stretnutia. Pittsburghu sa v poslednej päťminútovke podarilo už len skorigovať na dvojgólový rozdiel.

Za stavu 6:3 pre Philadelphiu sa 63 sekúnd pred treťou sirénou strhla na ľade poriadna bitka, za ktorú však rozhodcovia rozdali iba 52 trestných minút.

"Bol to zbabelý ťah trénera, veď väčšina hráčov Pittsburghu, ktorá sa zapojila do bitky, neodohrala v zápase ani 12 minút. Bolo to fakt zbabelé," uviedol kouč Philadelphie Peter Laviolette.

Jeho náprotivok Dan Bylsma však celú situáciu videl inak a za neférový označil zákrok Braydena Schenna na Sidneyho Crosby po góle Steve Sullivana na 5:3.

"Bolo to od neho veľmi lacné. Ak však mal byť dnešný duel predzvesťou toho, čo nás čaká hneď v 1. kole play-off, potom to bude veľmi náročné," myslí si Crosby, ktorý sa len nedávno vrátil na súťažný ľad po dlhotrvajúcich problémoch s otrasom mozgu.

Oba tímy čaká v základnej časti ešte jeden vzájomný duel. V súčasnosti to vyzerá tak, že oba tímy na seba s veľkou pravdepodobnosťou narazia aj vo vyraďovacej fáze sezóny. Takáto séria by s určitosťou patrila k tým najvybičovanejším, o čom svedčia aj slová útočníka Flyers Waynea Simmondsa.

"Bitka o Pennsylvániu, o tom sú tieto zápasy. Som tu zatiaľ len jeden rok, ale aj za tú krátku dobu chápem tú obrovskú rivalitu. Môžeme ju očakávať zakaždým, keď sa s nimi stretneme," konštatoval.

• Zdroj: SITA, TASR, youtube