VIDEO Florida a Washington v play off, Budaj s prehrou

Peter Budaj a Jussi JokinenPeter Budaj a Jussi Jokinen Zdroj: SITA

NEW YORK - Hokejisti Floridy Panthers a Washingtonu Capitals postúpili do play off NHL. Vo vzájomnom zápase v noci na piatok vyhrali Capitals nad Panthers 4:2, no oba kluby si vďaka výhre Philadelphie nad Buffalom 2:1 zaistili posledné dve miestenky do bojov o Stanleyho pohár vo Východnej konferencii. Floride sa podaril postup do play off po dlhých 12 rokoch. Tomáš Kopecký odohral 15 minút a na svoje konto si pripísal jeden strelecký pokus a mínusový bod.

Vypadnutie Sabres znamená, že tréner slovenskej reprezentácie Vladimír Vůjtek ma k dispozícii ďalšieho obrancu zo zámorie pre MS, dres Buffala si totiž oblieka Andrej Sekera. S takmer 24 minútami na ľade bol druhý najvyťaženejší hráč duelu, no zaznamenal mínusový bod.

„Je to veľké sklamanie. Máme viacero talentovaných hráčov, ale tentokrát nám to nevyšlo,“ uviedol smutný gólman Ryan Miller.

Carolina zdolala Montreal 2:1 po samostatných nájazdoch, prehre kanadského tímu nezabránil ani dobrý výkon brankára Petra Budaja. Slovenský reprezentant kryl 28 z 29 striel.

Chicago získalo bod v Minnesote po prehre 1:2 po nájazdoch a nebude mať v prvom kole play off výhodu domáceho prostredia. Marián Hossa odohral takmer 21 minút, no zaznamenal iba jeden strelecký pokus. Wild už piaty duel za sebou dotiahli do predĺženia, pričom štyri z nich ukončili víťazne.

Pittsburgh vyhral nad New York Rangers 5:2 a vyrovnal klubový rekord v počte výhier (50). "Jazdci" so 109 bodmi však napriek prehre majú na dosah Prezidentskú trofej, na jej zisk im stačí vyhrať v poslednom zápase sezóny nad Washingtonom. Klubový rekord zo sezóny 1993/1994, keď nazbierali 112 bodov, však už nevyrovnajú. "To by bol iba bonus," cituje portál nhl.com útočníka Rangers Brada Richardsa. Jeho spoluhráč Marián Gáborík počas 17 minút na ľade trikrát vystrelil na bránku a zaznamenal i dve mínusky.

Toronto zvíťazilo nad Tampou Bay 3:2 po predĺžení, hosťom nestačil ani 59. gól v sezóne kanoniera Stevena Stamkosa.

O triumfe NY Islanders nad Winnipegom 5:4 rozhodol 46,8 sekundy pred koncom svojím druhým gólom v zápase Michael Grabner. Obranca "ostrovanov" Milan Jurčina odohral 18,5 minúty, počas ktorých zaznamenal jedno vylúčenia a tri strelecké pokusy.

Anaheimu stačilo 17 striel na víťazstvo v Edmontone 3:2 po predĺžení. Ľubomír Višňovský odohral necelých 8 minút a z duelu odstúpil pre zranenie po kontakte s Darcym Hordichukom.

Z Východnej konferencie si sezónu predĺžia New York Rangers (Marián Gáborík), Boston Bruins (Zdeno Chára), Florida Panthers (Tomáš Kopecký), Pittsburgh Penguins, Philadelphia Flyers (Andrej Meszároš), New Jersey Devils, Ottawa Senators a Washington Capitals.

Na západe pokračujú Vancouver Canucks, St. Louis Blues (Jaroslav Halák), Los Angeles Kings, Nashville Predators, Detroit Red Wings (Tomáš Tatar), Chicago Blackhawks (Marián Hossa), Phoenix Coyotes a San Jose Sharks (Michal Handzuš).

Carolina - Montreal 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0) - Peter Budaj (Montreal) mal 28 úspešných zásahov
Góly: 31. Larose (McBain, Pitkänen), rozhodujúci sam. nájazd E. Staal - 25. Geoffrion (Blunden, Gorges)

New York Islanders - Winnipeg 5:4 (2:2, 1:0, 2:2)
Góly: 7. Moulson (Tavares), 9. Okposo (Bailey, Nielsen), 29. Okposo (Tavares), 52. Grabner (z trest. strieľania), 60. Grabner (Hamonic, Nielsen) - 10. Enström (Slater, Byfuglien), 18. Ladd (Little, Z. Bogosian), 48. Z. Bogosian (Thorburn, Byfuglien), 53. Byfuglien (Enström).

Philadelphia - Buffalo 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Góly: 47. Bourdon (Lilja, C. Giroux), 56. Read (Voráček, Bourdon) - 38. Leino (D. Stafford, Regehr).

Pittsburgh - New York Rangers 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
Góly: 2. Kunitz (Letang, Malkin), 9. T. Kennedy (Jordan Staal, Z. Michálek), 26. Park (Pascal Dupuis, Tangradi), 50. Malkin (Kunitz, Crosby), 60. Letang (Jordan Staal) - 5. Dubinsky (B. Boyle, Fedotenko), 58. Anisimov (B. Boyle, Girardi).

Toronto - Tampa Bay 3:2 po predĺžení (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Góly: 7. B. Connolly (Gardiner, Steckel), 58. Gardiner, 65. Phaneuf (P. Kessel) - 6. St. Louis (Lee, R. Malone), 49. Stamkos (Gervais, St. Louis)

Washington - Florida 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
 Góly: 5. Beagle (Brouwer, Alzner), 28. Ovečkin (Johansson), 30. Laich (K. Aucoin, Hamrlík), 59. Siomin (Laich, Orlov) - 36. Samuelsson (Bergenheim, Goc), 41. Jovanovski (B. Campbell, Garrison).

Detroit - New Jersey 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Góly: 27. Holmström (Hudler, V. Filppula) - 11. Ponikarovskij (Harrold, Clarkson), 52. Sýkora (Eliáš, Zubrus)

Ottawa - Boston 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Góly: 34. Spezza (E. Karlsson, Kuba) - 11. B. Pouliot (Rolston, Jordan Caron), 24. Zanon, 56. Lucic (Krejčí, Krug)

Minnesota - Chicago 2:1 po sam. nájazdoch (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 57. Clutterbuck (Scandella, Heatley), rozhodujúci sam. nájazd Setoguchi - 12. Mayers (Michael Frolík).

Nashville - Dallas 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Góly: 45. Bouillon (Hornqvist, A. Kosticyn), 59. Hornqvist (Yip, Fisher).

Calgary - Vancouver 3:2 (0:1, 0:0, 3:1)
Góly: 42. Cammalleri (Bouwmeester, Aliu), 50. Glencross, 57. Cammalleri (Stempniak, Giordano) - 5. Burrows (Hamhuis), 57. Hansen (Bieksa, Hamhuis)

Colorado - Columbus 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
Góly: 10. D. Jones (J. McGinn, Paul Šťastný), 23. Paul Šťastný (Landeskog, P. Mueller) - 7. Atkinson (Boyce, C. Gillies), 18. Rick Nash (Letestu, Prospal), 27. Rick Nash (D. Brassard, Jack Johnson), 32. Atkinson (Umberger), 59. Atkinson (S. Mason)

Edmonton - Anaheim 2:3 po predĺžení (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)
Góly: 31. Gagner (Petry, Ryan Jones), 54. Eberle (Nugent-Hopkins) - 38. Cogliano (Sbisa), 38. Bobby Ryan (Smith-Pelly, Bonino), 62. Getzlaf.

Los Angeles - San Jose 5:6 po sam. nájazdoch (1:1, 2:1, 2:3 - 0:0, 0:1)
Góly: 9. Martinez (D. Brown, Kopitar), 29. Stoll (Dwight King, W. Mitchell), 34. D. Brown (Kopitar, W. Mitchell), 44. Justin Williams (Martinez, W. Mitchell), 57. Justin Williams (M. Richards, Kopitar) - 17. Demers (Winnik, D. Moore), 40. J. Thornton (D. Boyle, Couture), 42. Clowe, 45. Marleau (Pavelski, J. Thornton), 53. Havlát (Clowe, Marleau), rozhodujúci sam. nájazd Pavelski

• Zdroj: TASR, SITA, nhl.com