Podarí sa v sobotu TNS upevniť post ligového lídra?

Futbalisti TNS Alex Darlington (vľavo) a Greg Draper oslavujúci jeden zo svojich štyroch gólov do siete Llanelli (5.11.)Futbalisti TNS Alex Darlington (vľavo) a Greg Draper oslavujúci jeden zo svojich štyroch gólov do siete Llanelli (5.11.) Zdroj: saints-alive.co.uk

OSWESTRY – Waleská elitná futbalová Premier League pokračuje v sobotu ďalšími stretnutiami v rámci finálovej skupiny. Aktuálne vedúci TNS, ktorý má po piatkovej výhre Bangoru na čele už len jednobodový náskok, privíta na domácom štadióne Park Hall odvekého rivala z Llanelli.

Kluby už majú v prebiehajúcej sezóne za sebou tri vzájomné súboje a vo všetkých bol úspešnejší súčasný ligový líder. Ten najprv zásluhou Drapera dosiahol na ihrisku svojho súpera najtesnejšie víťazstvo 1:0 (3.9.), potom na domácej pôde triumfoval po výhre 4:2 (viď foto). V poslednom súboji na ihrisku Llanelli po polčasovej prestávke opäť gólový účet stretnutia otvoril Draper a ďalší zásah hostí dodatočne pridal Edwards. TNS zvíťazilo 2:0 (18.2.) a vo všetkých prípadoch tak potvrdilo, že v tejto sezóne má oproti dlhoročnému rivalovi navrch.

Azda najslávnejší waleský klub síce momentálne tróni na čele ligovej tabuľky, ale druhý Bangor naň stráca už len jediný bod. Každé zaváhanie a predovšetkým na domácej pôde tak môže byť v súboji o titul kľúčové. TNS v posledných dvanástich súbojoch v domácej súťaži trpkosť prehry okúsilo len jedinýkrát a aktuálne má mužstvo na konte už šesť víťazstiev v rade. Kvalitný a ambiciózny celok hrá momentálne s veľkou chuťou a obrovskou motiváciou, ktorá futbalistov z Oswestry ženie za ziskom majstrovského titulu.

Vsaď si v našej tipovacej hre na zápas TNS proti Llanelli

Naopak hosťujúcemu Llanelli sa už dlhšiu dobu nedarí, keď klub v posledných ôsmich stretnutiach zaznamenal iba jedinú ligovú výhru a až šesťkrát odchádzal ako porazený. Súčasná desaťbodová strata na tretí Neath je príliš veľká a zdá sa, že mužstvo v tomto ročníku už len veľmi ťažko bude hľadať nejakú motiváciu bojovať. Navyše aj v predchádzajúcich sezónach sa proti TNS hosťom nedarilo, keď Llanelli prehralo až päť zo šiestich vzájomných súbojov.

Aj keď Llanelli má tiež svoju kvalitu očakávame, že proti motivovaným domácim nedokáže uspieť. Najväčší konkurent v boji o ligový titul nezaváhal a tak TNS musí víťazstvom potvrdiť svoju vedúcu pozíciu a majstrovské ambície. Tipujeme, že proti obľúbenému súperovi sa to favoritovi podarí a do tabuľky si pripíše nesmierne dôležité tri body.

Aktualizácia: Neúspešný tip. Domáci síce po štvrťhodine hry po góle Warda vyhrávali, ale už o sedem minút na konečných 1:1 z nariadeného pokutového kopu vyrovnával Griffiths.

7.4.2012 o 18:15  |  TNS - Llanelli  |  Tip: 1  |  Kurz: 1,48

• Zdroj: športky, ps