Potvrdí Dinamo aj na pôde Šibeniku svoju suverenitu?

Radosť hráčov Dinama Záhreb po gólovom zásahu proti francúzskemu Lyonu v domácom vystúpení skupinovej fázy prestížnej Ligy majstrov (7.12.)Radosť hráčov Dinama Záhreb po gólovom zásahu proti francúzskemu Lyonu v domácom vystúpení skupinovej fázy prestížnej Ligy majstrov (7.12.) Zdroj: SITA

ŠIBENIK – Najvyššia futbalová súťaž v Chorvátsku (HNL) pokračuje cez víkend svojim jubilejným 25. ligovým kolom. Tradičný suverén súťaže Dinamo Záhreb sa v sobotu predstaví na štadióne Šubićevac, kde ho privíta trinásty Šibenik.

Úvodný vzájomný stret tímov v prebiehajúcom ročníku sa odohral na štadióne Maksimir a skončil očakávaným víťazstvom domáceho Dinama Záhreb. Klub, v ktorého kádri figuruje aj slovenský útočník Jakub Sylvestr, už od druhej minúty duelu vyhrával po gólovom zásahu brazílskeho záložníka Sammira. V druhom polčase na 2:0 zvyšoval Bećiraj, ale o päť minút hostia zásluhou Jakolisa nepriaznivý stav dokázali skorigovať. Keďže do konca stretnutia sa už nič podstatné neudialo, zápas skončil tesným víťazstvom domáceho celku 2:1 (1.10.).

Šibenik neuspel proti dlhoročnému chorvátskemu suverénovi ani v predchádzajúcej sezóne, keď Záhrebu dvakrát podľahol a navyše v súbojoch nedokázal streliť ani jediný gól (0:1, *0:2). Aktuálny ročník klubu príliš nevychádza, veď na predbežnej trinástej pozícii je až sedem bodov pod zostupovou čiarou. Mužstvo síce na domácej pôde podáva podstatne lepšie výkony ako vonku, ale jediné víťaztvo v posledných piatich ligových súbojoch svedčí o mizernej aktuálnej forme outsidera.

Vsaď si v našej tipovacej hre na zápas Šibeniku proti Dinamu Záhreb

Skúsený chorvátsky celok zo Záhrebu sa v tejto sezóne predstavil aj v skupinovej fáze Ligy majstrov. I keď v konkurencii holandského Ajaxu, španielskeho Realu Madrid a francúzskeho Lyonu neuspel, nazbieral tam množstvo cenných skúseností. Debakel z posledného súboja v prestížnej európskej klubovej súťaži si vynútil zmenu na trénerskom poste, keď sa novým koučom stal Chorvát Ante Čačić. Jeho zohratý tím má aktuálne na čele ligovej tabuľky pohodlný pätnásťbodový náskok. Dinamo dosiahlo v doterajšom priebehu už rovných dvadsať víťazstiev pri vysoko aktívnom skóre 61:8. To len svedčí o absolútnej dominancii Záhrebu, ktorý je mnohonásobným majstrom Chorvátska a v posledných rokoch mužstvu s najlepším ligovým zázemím nedokáže na domácej scéne nikto konkurovať.

Po siedmich víťazstvách v najvyššej chorvátskej súťaži za sebou, v ktorých tím dosiahol neuveriteľné skóre 22:1, Dinamo nečakane na domácej pôde zakoplo s mestským rivalom NK v rámci ligového pohára (1:1). Očakávame, že prakticky aj napriek istote majstrovského titulu Záhrebu sa favorit dokáže po pohárovom zaváhaní naplno zmobilizovať a na pôde priemerného súpera dosiahnuť očakávaný triumf. Kvalitnejší káder hostí by mal mať v tomto súboji jednoznačne navrch a potvrdiť víťazstvom svoje bohaté skúsenosti a suverénne tabuľkové postavenie.

Aktualizácia: Úspešný tip. Favorizovaní hostia nezaváhali keď pohodlne zvíťazili rozdielom triedy 3:0, dva góly v drese Dinama zaznamenal Brazílčan Sammir.

7.4.2012 o 18:00  |  Šibenik - Dinamo Záhreb  |  Tip: 2  |  Kurz: 1,42

• Zdroj: športky, ps