VIDEO Dunajská Streda proti Ružomberku bez bodu či gólu

Peter Maslo a Dzon DelargePeter Maslo a Dzon Delarge Zdroj: TASR

DUNAJSKÁ STREDA - Veľkonočný futbal na Žitnom ostrove sprevádzal vytrvalý dážď a náročný terén sťažoval hráčom úlohu. Futbalisti neponúkli priveľa futbalovej krásy preriedeným tribúnam. Opticky mali domáci viac z hry, ale množstvo nepresností ich nepustilo do vážnejšieho ohrozenia ružomberskej bránky.

Nebezpečnejší boli kombinačne hrajúci hostia. Rýchly únik Delargea v 4. min zakončil tvrdou strelou Kabele a hosťujúci gólman vyrážal na roh. O sedem minút Fodrek našiel rýchlonohého Delargea, ktorý z uhla neprekvapil Hrdličku. Prvá strela hostí v stretnutí znamenala vedenie: Masarykov prudký center dotlačil Pekár do siete - 0:1. O päť minút mohlo byť už 0:2, Ďubek sa ľahko dostal za chrbát obrany, jeho krížna prihrávka prešla popred bránkovú čiaru a hneď vzápätí Masaryk po Skalákovom priťuknutí z ideálnej pozície vystrelil slabo do Kučerovho náručia.

Druhý polčas mal mierne vyššie grády, ale futbalová kvalita k videniu nebola. Domáci mierne zvýšili obrátky v snahe vyrovnať, blízko k tomu mali v 57. min, keď Urbánkov center Delarge z otočky napálil do Hrdličku a vyrazenú loptu Kabele neprepasíroval do siete. Na druhej strane sa predviedol domáci gólman Kučera, ktorý Masarykovu hlavičku parádnou robinsonádou vyrazil na roh. Po hodine hry videl druhú ŽK hosťujúci Greššák a domáci začali vyše polhodinovú presilovku tlakom. Výraznejšiu šancu si však nedokázali vypracovať. Hrdličkovu pozornosť skúšal Fodrek, Csölle po úniku zakončil do bočnej siete a Kabele z dobrej pozície vystrelil veľmi slabo. Naopak udrieť mohlo na druhej strane, keď Pekár priamy kop zatočil do brvna. V závere domácim zväzovala nohy nervozita a pre množstvo nepresností nedokázali s nepriaznivým stavom nič urobiť.

DAC 1904 Dunajská Streda - MFK Ružomberok 0:1 (0:1)
Gól: 14. Š. Pekár, ŽK: 39. Lénárth, 81. J. Marcin - 35. Greššák, ČK: 61. Greššák (Ružomberok) po druhej ŽK, rozhodovali: Matúš - Brendza, Bóllo, 957 divákov

Dunajská Streda:
P. Kučera - Nikolič, J. Marcin, Huber, Laštovka - Lénárth (79. Tchami) - Kabele, Fodrek, Urbánek (65. Csölle) - Kordič (46. Hözl), Delarge

Ružomberok: Hrdlička - P. Maslo, Kostelný, Greššák, J. Chovanec - Ďubek (67. Bielák), Vavrík, M. Poliaček (65. Hoferica), Š. Pekár (90. Onyango) - Skalák, Masaryk

Werner Lorant (tréner Dunajskej Stredy): "Začali sme tlakom, ale v útoku sme boli bezzubí. Po reťazi prehratých osobných súbojov išiel súper do vedenia. Snažili sme sa vyrovnať, hlavne v presilovke, ale súper veľmi dobre bránil a nedokázali sme si vytvoriť stopercentné príležitosti. Keď chcete zvíťaziť, musíte vyhrávať osobné súboje vo vlastnej aj súperovej šestnástke, a to sa nám dnes nedarilo."

Aleš Křeček (tréner Ružomberka): "Po sérii zlých výsledkov sme vedeli, že to bude pre nás veľmi dôležitý zápas. Vstúpili sme do stretnutia dobre, dali sme gól a mali sme aj ďalšie možnosti, ktoré sme však nedotiahli. Súper v druhom polčase najmä po červenej karte vyvinul úsilie a tlak, ale bránili sme dobre a domácich sme nepustili do šance. Podali sme disciplinovaný výkon a som veľmi rád, že sme dnes dokázali vyhrať."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv