VIDEO Chelsea remizovala s Fulhamom, prehra Tottenhamu

John Obi Mikel a Clint DempseyJohn Obi Mikel a Clint Dempsey Zdroj: SITA

LONDÝN - Veľkonočný pondelok zamotal boj o miestenky do Ligy majstrov v Premier League. Tottenham doma nečakane prehral s Norwichom a bodovo sa na neho dotiahlo Newcastle.

Norwich senzačne ukoristil na ihrisku Tottenhamu všetky body, keď na presný zásah Anthonyho Pilkingtona ešte odpovedal Jermain Defoe, ale Elliott Bennett v 66. minúte rozhodol.

Na štvrtý Tottenham sa tak už bodovo dotiahli futbalisti Newcastle vďaka domácemu triumfu 2:0 nad Boltonom.

Skvelý druhý polčas so štyrmi gólmi v sieti súpera znamenal suverénne víťazstvo Evertonu nad Sunderlandom. Slovenský gólman Ján Mucha sedel na lavičke náhradníkov.

Aston Villa potvrdila pozíciu remízového kráľa, keď hrala doma so Stoke City nerozhodne 1:1. Bola to už štrnásta deľba bodov pre Aston Villu v tejto sezóne.

Chelsea Londýn remizovala v mestskom derby na trávniku Fulhamu 1:1 a zostala na 6. priečke. Frank Lampard sa úspešne premenenou penaltou stal vôbec prvým stredopoliarom v dejinách súťaže, ktorý nastrieľal už 150 gólov.

Fulham - FC Chelsea 1:1 (0:1)
Góly: 82. Dempsey - 45. Lampard (z 11 m)

Aston Villa - Stoke City 1:1 (1:0)
Góly: 32. Weimann - 71. Huth

Newcastle United - Bolton Wanderers 2:0 (0:0)
Góly: 73. Ben Arfa, 83. Cisse

Everton - AFC Sunderland 4:0 (0:0)
Góly: 52. Gueye, 75. Pienaar, 76. Osman, 81. Anichebe