Suverénny vstup Cibulkovej do turnaja v Barcelone

Dominika CibulkováDominika Cibulková Zdroj: SITA

BARCELONA - Dominika Cibulková nasadená ako tretia zvíťazila v stretnutí 1. kola v Barcelone nad francúzskou reprezentantkou s bieloruským pôvodom Irynou Brémondovou za 52 minút 6:0, 6:3.

V dueli o postup do štvrťfinále nastúpi proti Češke Kláre Zakopalovej, s ktorou má priaznivú bilanciu 1:0.

Brémondová (131.) hrala v minulosti pod priezviskom Kurianovičová. Išlo o premiérový vzájomný súboj. Víťazka v nej pustila súperku k slovu až v druhom geme druhého setu, obe dejstvá ukončila čistými hrami. Prvé dokonca pri podaní Brémondovej.

Turnaj v katalánskej metropole je pre slovenskú jednotku súčasťou prípravy na baráž o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie proti Španielsku (21.-22. apríla na antuke v Marbelle).

Dominika Cibulková (SR-3) - Iryna Brémondová (Fr.) 6:0, 6:3