Vyrovnajú belasí na domácom ľade stav finálovej série?

Gólová radosť hokejistov bratislavského Slovana v treťom finálovom súboji (12.4.)Gólová radosť hokejistov bratislavského Slovana v treťom finálovom súboji (12.4.) Zdroj: SITA

BRATISLAVA – Slovenská hokejová Tipsport extraliga pokračuje v piatok v hlavnom meste štvrtým súbojom finálovej série. Dosť nečakaným víťazom prvého duelu na štadióne Ondreja Nepelu sa stalo mužstvo z Košíc a „oceliari“ sa tak ujali vedenia 2:1 na zápasy.

Slovanistov čaká kľúčový zápas, pretože prípadná prehra by znamenala pred nasledujúcim duelom v Košiciach tri postupové mečbaly obhajcu vlaňajšieho ligového prvenstva. To ambiciózni Bratislavčania nemôžu pripustiť a dnes sa dá od úvodu očakávať jednoznačná hra domácich na víťazstvo. Tretie finálové stretnutie prinieslo dosť krutú porážku Slovana, ktorý aj napriek väčšej streleckej početnosti a výraznejšiemu tlaku nebol dostatočne efektívny a vylámal si zuby na skvele chytajúcom brankárovi Košíc Hylákovi.

Vsaď si v našej tipovacej hre na zápas Slovana proti Košiciam

Po vedúcom góle Bartánusa v prvom dejstve Slovan z následného množstva streleckých príležitostí nedokázal svoje vedenie poistiť a v druhej tretine prišiel trest v podobe vyrovnávajúceho zásahu Jenčíka. To sa už východniari výraznejšie presadzovali v osobných súbojoch aj hre a súperovi ani zďaleka nedovoľovali toľko ako predtým. Záverečná časť zápasu priniesla ešte góly Draveckého a v oslabení aj Bartoša a hosťujúce Košice sa tak napokon radovali z víťazstva 3:1 (12.4.). Pre „belasých“ to bolo iba prvé domáce zaváhanie v play-off a tiež proti obhajcovi ligového prvenstva. V základnej časti totiž Slovanisti v domácej pevnosti „oceliarov“ trikrát zdolali (3:0, 5:3, 2:1) a po úspechu v prvom finálovom zápase na ľade súpera tak stratili veľkú výhodu.

Piatkové vystúpenie na štadióne Ondreja Nepelu sa tak nesie v znamení nutného víťazstva domácich, pretože vedenie Košíc 3:1 na zápasy, pričom ďalší duel sa hrá na východe Slovenska, by už pre Bratislavčanov bolo len veľmi ťažko dostihnuteľné. Po niekoľkoročnej dominancii „oceliarov“ Slovan túži po ligovom titule a keďže v budúcej sezóne bude pôsobiť už v prestížnej KHL, má na to poslednú príležitosť. V súboji dvoch kvalitných tímov sa v piatok dá očakávať zaujímavý hokej. Tipujeme, že vzhľadom na nepriaznivý stav série už domáci druhýkrát po sebe svojich fanúšikov nesklamú a zvíťazia.

Aktualizácia: Úspešný tip. Na gól domáceho Hudáčeka z úvodnej tretiny odpovedal vyrovnávajúcim zásahom v poslednej časti Košičan Novák. Necelé dve minúty pred koncom stretnutia však výhru Bratislavčanov zariadil Miroslav Šatan.

13.4.2012 o 18:00  |  Slovan Bratislava - HC Košice (4.z.)  |  Tip: 1 (v.z.)  |  Kurz: 1,65

• Zdroj: športky, ps