VIDEO Espanyol deklasoval Valenciu, zaváhanie Málagy

Vladimír Weiss v zápase s ValenciouVladimír Weiss v zápase s Valenciou Zdroj: rcdespanyol.com

BARCELONA - Futbalisti Espanyolu Barcelona vyhrali v prvom nedeľňajšom zápase 34. kola La Ligy jednozančne nad Valenciou 4:0. Slovenský reprezentant Vladimír Weiss nastúpil v drese víťazov v základnej zostave a odohral 56 minút.

Barcelonský tím sa tak priblížil miestam zaručujúcim štart v Európskej lige, keď je 8. a na 6. Osasunu stráca bod. Tím z Pamplony totiž rovnako v nedeľu prehral s Betisom Sevilla 0:1.

Futbalisti Málagy nevyužili zaváhanie Valencie a šancu dostať sa na tretie miesto, keď doma iba remizovali so San Sebastianom 1:1. Málaga sa síce ujala vedenia už v prvom polčase a hostia dokonca prišli o vylúčeného Gonzaleza, napriek oslabeniu sa im ale podarilo vyrovnať. Málaga na štvrtej priečke stráca na Valenciu bod.

V posledných sekundách zápasu neubránil tri body Villarreal, keď inkasoval od Santanderu vyrovnávajúci gól na 1:1.

Athletic Bilbao potvrdilo úlohu favorita a Mallorcu zdolalo doma, o keď gólom kanoniera Fernanda Llorenteho iba tesne 1:0.

Atletico Madrid vyhralo na ihrisku Rayo Vallecano 1:0 vďaka gólu kolumbijského útočníka Radamela Falcaa v 64. minúte. Pre Falcaa to bol už jeho 22. gól v Primera División v tejto sezóne, resp. 30. vo všetkých súťažiach v tomto ročníku. Po výhre v mestskom derby je Atletico v tabuľke na 9. mieste so ziskom 45 bodov, Vallecanu patrí 14. pozícia (40 bodov).

Vallecano - Atlético Madrid 0:1 (0:0)
Gól: 64. Falcao

Bilbao - Mallorca 1:0 (1:0)
Gól: 12. Llorente

Betis Sevilla - Osasuna 1:0 (1:0)
Gól: 34. R. Castro, ČK: 61. R. Garcia (Osasuna)

Málaga - San Sebastian 1:1 (1:0)
Góly: 19. Isco - 49. Prieto, ČK: 45. M. González (San Sebastián)